Facebook’ta da Hikayeler Dönemi Başlıyor

0
50
Facebook’ta da Hikayeler Dönemi Başlıyor

Facebook’ta da Hikayeler Dönemi Başlıyor

Facebook Messenger, Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması. Facebook, bu uygulama üzerinden Snapchat’in uygulamasına benzer bir hikayeler özelliğini test ediyor. Özellik, test sonuçlarına göre çok yakın bir zamanda kullanıcılara sunulabilir.

Facebook, daha önceleri yaptığı yenilikler ile daha eğlenceli ve kaliteli bir Messenger deneyimi sunabilmek için planlar yaptığının sinyallerini vermişti. Şimdi ise Facebook Messenger bambaşka bir misyon üstleniyor.

Şirket, Facebook Messenger’a Facebook’tan bağımsız olarak sosyal mecra görevi yüklemeyi düşünüyor. Bu nedenle de Messenger’a güncellemeler geliyor. Şirket, Facebook Messenger üzerinden Snapchat’e benzer bir hikayeler özelliği sunmaya hazırlanıyor.

Hikayeler Geliyor

Facebook, test aşamalarını sürdürüyor. Polonya merkezli araştırma merkezinde süren çalışmalar sonra özelliğin adının Messenger Day olması planlanıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar günün 24 saati boyunca kesintisiz olarak fotoğraf ya da video gibi görsel paylaşımlarında bulunabilecekler. Kullanıcılar ayrıca Messenger Day sayesinden görsel üzerinden çıkartma, filtre ve çıkartma benzeri uygulamalarda kullanabilecekler. Bu özellikleri Messenger Day ile deneyimleyecekler. Kullanıcılar, kendilerinin ya da arkadaşlarının Messenger Day paylaşımlarını ise My Day adlı bir panelde görüntüleyecekler.

Kullanıcılar bu cinsten bir özelliğe yabancı değil. Zira 2013 yılından itibaren Snapchat sayesinde bu özellik kullanılıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde İnstagram da hikayeler özelliğini sundu.

Messenger Day özelliği Polonya merkezli bir küçük grup tarafından test ediliyor. Özelliğin ne zaman sunulacağı ise henüz netlik kazanmadı.

İLGİLİ HABER:  Iphone Uygulamaların İsmini Değiştirme Ve Statusbar Kaldırma!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?