Sosyal medyadan biri olan Facebook üzerinden canlı yayın yapımı hızlı bir şekilde artmakta ve bir çok facebook kullanıcısı da bu canlı yayının bildirimlerinden rahatsız olmaktadır. Otomatik olarak facebook sayfasında arkadaşınız olan kişilerden canlı yayın bildirimleri geliyor ve eğer isterseniz bu canlı yayın bildirimlerini kapatabiliyorsunuz.

Facebook ta canlı yayın bildirimlerini nasıl kapatacağınızı hakkında sitemizde sizlere hem yazılı bir şekilde hem de resimli bir şekilde anlattık.

Öncelikle Bildirimler simgesine tıklayarak aşağıdaki resimde görünen Bildirimler kısmını açmanız lazım.

bildirim-ayarlari

Sonrasında ise sağ ve üstte bulunan Ayarlara tıklamalısınız.

Açılacak olan sayfada ise bildirim ayarlarını göreceksiniz. Bu açılan sayfanızın üzerinde de bildirim almak veya bildirim almak istemediğiniz her şeyi ayarlayabilirsiniz. Burada canlı videolar kısmını kapat yada tümü kapalı hale getireceksiniz. Bu şekilde işlemi tamamlamış olacaksınız.

canli-videolar

Gördüğünüz gibi facebook’ta canlı yayın bildirimlerini kapatmak çok kolay ve çok kısa bir işlemden meydana gelmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen herkes gerçekleştirebilir.

 

Facebook sayfasında artık canlı yayın yapılmaktadır. Ama bu canlı yayın videoları da eğer isterseniz bildirim almayı anlattığım yöntem ile kapatabilirsiniz. Aynı zaman da canlı yayın bildirimlerini tekrar açık hale getirmek istiyorsanız yine aynı şekilde bildirim ayarlarına girip bildirim almayı kapalı haldeyken hemen açık hale de getirebilirsiniz. Bu yöntemi gerçekleştirmeden önce kendi profilinize girmeniz şarttır. Bu yöntem sadece kendi facebook sayfanızdan ve sadece bildirim ayarlarından yapmalısınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?