Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

0
488
facebooktan video nasıl indirilir

Online olarak en çok vakit geçirdiğimiz sosyal medya sitesi Facebook‘ta zaman zaman eğlenceli ve ilginç videolar ile karşılaşabiliyoruz. Bu Facebook videolarını telefonumuza ya da bilgisayarımıza indirerek, arkadaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Ancak Facebook, telif hakları ya da özel hayata müdahale gerekçeleriyle doğrudan video indirmemize müsaade etmiyor. Aslında haksız da sayılmaz. Zira Facebook’a yüklenen özel fotoğraf ya da videolar kötü niyetli kişilerin ellerine geçebilir. Neyse ki bizim niyetimiz iyi! Bu nedenle Facebook’tan video nasıl indirilir? sorusunun cevabını siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

Facebook video indirme işlemini birkaç farklı yöntem kullanarak yapabilirsiniz. Aşağıda bu yöntemleri nasıl kullanacağınızı detaylı olarak anlattık.

#1. Facebook Mobil ile Facebook’tan Bilgisayara Video İndirme

Bu yöntem Facebook’tan bilgisayara video indirmenin en basit ve zahmetsiz yoludur. Çünkü, bu yöntemi uygulamak için hiçbir üçüncü taraf yazılım ya da internet sitesi kullanmıyoruz.

 1. Öncelikle Facebook’tan indirmek istediğiniz videoyu bulun.
 2. Daha sonra videoyu paylaşan sayfa ya da kişi adının altında yer alan videonun yayınlandığı tarih ve saat’e farenin sağ tuşu ile tıklayın ve Bağlantıyı yeni sekmede aç‘ı tıklayın.facebook mobil video indirme
 3. Video tarayıcınızda yeni sekmede açılacaktır. Açılan sekmenin adres satırında yer alan www ifadesini silip yerine m (mobilin m’si) harfi yazın ve Enter tuşuna basın.Facebook video indirme
 4. Sayfa masaüstü tasarımdan mobil tasarıma dönüşerek yeniden yüklenecektir. Yüklenen sayfada videoyu başlatın ve farenin sağ tuşuna tıklayıp “Video olarak kaydet” seçeneğini tıklayın.Facebook video olarak kaydet
 5. Kaydetme işlemi için videonuza bir isim verin ve bilgisayarınızdan videonun kaydedileceği klasörü seçerek Kaydet butonuna tıklayın.
 6. Facebook videosu, “.mp4” formatında seçtiğiniz klasöre indirilecektir.

#2. FB Video Downloader Uygulaması ile Facebook’tan Video İndirme

FB Video Downloader, Facebook videolarını telefonuna indirmek isteyenler için harika bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz olan uygulamanın kullanımı da bir o kadar kolaydır.

 1. Play Store ya da App Store‘dan, aşağıda logosunu gördüğünüz FB Video Downloader uygulamasını indirin ve telefonunuza yükleyin.
 2. Uygulamayı açın.
 3. İlk ekranda uygulamanın nasıl kullanıldığını açıklayan 4 maddelik kısa bir kılavuz göreceksiniz. Kılavuzu okuduktan sonra en alttaki GOT İT! butonuna tıklayın.fb video downloader nasil kullanilir
 4. Butona bastıktan sonra bir reklam banner’ı açılacak. Üst köşesinde yer alan X işaretine tıklayarak reklamı kapatın.
 5. Açılan sayfanın en altında yer alan FACEBOOK’A GÖZ AT butonuna tıklayın.
 6. Facebook bilgilerinizle giriş yapın ve duvarınıza göz atın.
 7. İndirmek istediğiniz videoyu bulun ve oynatmak için dokunun.
 8. Küçük bir pencerede İPTALİNDİR ve İZLE seçeneklerini göreceksiniz. İNDİR seçeneğine tıklarsanız Facebook videoyu telefona indirme işlemi başlar.
 9. İndirme tamamlandığında videoyu telefonunuzun Fotoğraf Galerisi‘nde bulabilirsiniz.
 10. Hepsi bu kadar. Artık FB Video Downloader ile dilediğiniz videoyu Facebook’tan indirebilirsiniz.

FB Video Downloader uygulamasını kullanmak istemezseniz, Google Play Store ve App Store’da Facebook videoları indirmenize olanak tanıyan farklı uygulamalar da bulabilirsiniz.

Yukarıda yer verdiğimiz iki farklı Facebook’tan video indirme yöntemi sizin için uygun değilse, aşağıdaki yorum bölümüne neden uygun olmadığını belirttiğiniz bir yorum bırakabilirsiniz. Size uygun olan yöntemi araştırıp Facebook video indirme yazımıza ekleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Gmail Şifresini Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?