Facebook Verilerinin Kopyasını İndirme

1
2159

Facebook hesap verilerinizin üçüncü tarafların eline geçmesinden endişe ettiğiniz için ya da herhangi bir nedenle Facebook hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz, hesabınızı kapatmadan önce mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, arkadaş listenizi ve gruplarınızı içeren verilerinizin kopyasını indirmek isteyebilirsiniz. Facebook’ta verilerinizin bir kopyasını indirmek oldukça kolay.

Facebook Verilerini İndirme

Facebook verilerinizi indirmek için mobil uygulamayı değil, Facebook’un web sürümünü kullanmanız gerekiyor. İşte nasıl yapacağınız:

  1. Herhangi bir Facebook sayfasının sağ üstündeki küçük üçgeni tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.Facebook Ayarlar
  2. Ayarlar sayfası Genel sekmesinde açılacaktır.
  3. Genel Hesap Ayarları bölümünün en altında yer alan Facebook verilerinin kopyasını indir bağlantısına tıklayın.Facebook Genel Hesap Ayarları
  4. Açılan sayfada yeşil renkli Arşivimi Başlat butonuna tıklayın.Facebook Arşivi İndir
  5. Şifrenizi girin.
  6. İndirmemi İste başlıklı pencerede, talebinizi onaylamak için tekrar Arşivimi Başlat butonuna tıklayın.Facebook-indirmemi-iste

Talebinizi gerçekleştirdikten sonra arkanıza yaslanın ve Facebook’un verilerinizi indirmek için size bir e-posta göndermesini bekleyin. Facebook’tan e-posta gelmiyorsa, Facebook bildirim ayarlarınızı kontrol edin. Gelen e-posta Facebook verilerinizi ZIP dosyası olarak indirebileceğiniz bir bağlantı içerecektir.

Facebook Verilerinizi Neleri İçerir?

Verileriniz dört klasör halinde düzenlenir. HTML, mesajlar, fotoğraflar ve videolar. HTML klasöründe tıkladığınız tüm reklamlar ve iletişim bilgilerinize sahip olan uzun bir reklamveren listesi ile birlikte Facebook’un ilgilendiğinizi düşündüğü konular yer alır. Uygulamalar dosyası, Facebook hesabınıza erişmeye izin verdiğiniz uzun bir uygulama listesi gösterir. Zaman Çizelgesi dosyasında tüm zaman çizelgesi etkinliğinizin bir kopyası ve mesajlar dosyasında tüm Facebook Messenger konuşmalarınız yer alır.

Mesajlar klasöründe her bir Messenger sohbetinin bir kopyası bulunur. Arkadaşlar dosyası en ilginç olan dosyadır. Çünkü sadece Facebook arkadaşlarınızın tam listesini değil, aynı zamanda her biri ile arkadaş olduğunuz tarihi de gösterir.

Son olarak, fotoğraf ve video klasörlerinde Facebook’ta paylaştığınız her fotoğrafın ve videonun kopyaları bulunur. HTML klasöründen fotoğraf ve video dosyalarına tıkladığınızda, Facebook’ta paylaştığınız fotoğraf veya videoları, topladıkları yorumlar ve beğeniler ile birlikte görebileceğiniz bir web sayfasına yönlendirilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  App Store 10 Yaşına Girdi

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?