Facebook Pil Tüketim Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı

0
617

iOS işletim sistemine sahip olan Apple ürünlerinde kullanılan Facebook uygulamasının iPhone ve iPadlerin pil ömürlerini kısalttığına dair haberler geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Facebook konu ile alakalı olarak yaptığı açıklamalarında böyle bir sorunun olduğunu inkar etmemiş ve sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlayacaklarını dile getirmişti.

Facebook’un Aşırı Pil Tüketim Sorunu Çözüldü

Facebook’un en son yayınladığı güncelleme ile pil tüketimindeki artış sona erdirildi. Artık Facebook uygulamasından dolayı iPhone ve iPadlerin pilleri daha çabuk bitmiyor.

Sorun Neyden Kaynaklanıyordu ?

Facebook uygulamasındaki sorun uygulama içerisinde cihazınız sessizdeyken bir video izlerseniz ve daha sonra Facebook uygulamasından çıksanız bile bu video arkaplanda oynamaya devam ediyordu. Cihaz sessizde olduğu için zaten bir ses duymuyordunuz ancak bu sorun pil tüketiminin artmasına sebep oluyordu.

facebook iphone pil sorun

Bir diğer sorun ise ağ kodunda bulunan bir hatadan dolayı kaynaklanıyordu. Facebook yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre bu hata arabadaki bir çocuğun sürekli olarak ” Gelmedik mi ? ” sorusunu sormasına benzetiliyor. Bu hatadan dolayı da pil tüketimi bir hayli yükseliyordu.

Facebook’un son yayınladığı güncelleme ile tüm sorunlar ortadan kaldırıldı ve şuanda ise Facebook uygulamasından kaynaklanan pil tüketim sorunu bulunmuyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook Hesabı Olmadan Da Messenger Kullanılabilecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?