Facebook Messenger’a Anlık Video Özelliği geldi  
Son dönemde Facebook’un sunduğu yenilikler arda arda seri bir şekilde geliyordu. Yeni özellik Android ve iOS için aynı anda gelirken Facebook Messenger’a video paylaşımı ile alakalı yenilikler katıyor.
Anlık mesajlaşma uygulamalarının en önde gelenlerinden Facebook Messenger, oldukça geniş bir kullanıcı potansiyelini elinde bulunduruyor. Yüksek potansiyelli Facebook Messenger, getirdiği bu yenilik ile rakipleriyle arasındaki küçük farkları ortadan kaldırmayı hedefliyor.
Facebook ile Instagram’da gerçekleştirilen yeniliklerin ardından Messenger da anlık video desteği ile yeni bir özelliği kullanıma gidiyor.
Birçok sosyal medya uygulaması anlık video paylaşımını kullanıcılarına sağlamaktaydı. Bu konuda eksikliği olan Messenger da artık bu eksiği kapamaya karar verdi.
Yenilikler  ard arda gelmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Instagram kullanıcıları için fotoğraflara yakınlaşma ve profil resimlerine erişebilme özelliklerini getirmişti.  Yeniliklerin peşi sıra geldiği bu günlerde şimdi de Facebook Messenger uygulamasına taşıdığı anlık video özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Bu iki özellikte de dikkat çeken yan, son dönemdeki kullanıcılardan gelen geri bildirimlerde değinilen ve eksikliği hissedilen özellikler olması. Nitekim Instagram’ın zoom özelliğinin sonrasında Messenger’a eklenen anlık video özelliği de kullanıcılar tarafından ‘Nihayet’ tepkileri ile karşılandı.
Facebook yeni özelliği ile sohbet ettiğiniz bir konu hakkında canlı video paylaşımı yapmanıza olanak sağlıyor. Facebook getirdiği bu yeni özelliğin tanıtımını ise bir ayakkabı mağazasında alışveriş yaptığınız sırada karşınızdaki kişiden fikir alabilmenizi örnek gösteriyor.
Yeniliğin Esinlendiği Kaynak Snapchat.
Bu yeni özelliğin aktif olması için gereken tek şey her iki tarafın Facebook Messenger’ın son sürümünü kullanıyor olması. Facebook Messenger’ın bu yeni özelliğinin Snapchat’te kullanılmakta olan bir özellik ile aynı şekilde olması bir diğer ünlü sosyal medya platformu olan Snapchat’in esin kaynağı olduğu görüşünü güçlendiriyor. Nitekim Facebook’un filtre ve sticker yenilemesi ile Instagram’ın Hikayeler özelliğinin ardından Facebook Messenger’ ın yeni anlık video paylaşımı özelliği de Snapchat’ten esinlenmiş nitelikte.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?