Bildiğiniz üzere artık Facebook, mobil veya diğer web tarayıcılar üzerinden mesajların okunması olanağı kaldırmış olup kullanıcılarını direkt olarak Facebook Messenger uygulamasına yönlendiriyor. Bu durum aslında Facebook’ta tarayıcı üstünden vakit geçirmek isteyen kimi Facebook kullanıcılarının pek hoşuna gitmemiş gibi görünüyor fakat artık bu uygulamayı yüklemeden mesajlarınıza çok kolay bir yöntemle de erişebilirsiniz.

facebook iphone pil sorun

Şüphe yok ki Facebook’un böyle bir uygulamayı devreye sokmasında daha çok tercih edilen ve popüler bir uygulama olma düşüncesi var ancak bazı kullanıcılar düşük seviyelerde mobil cihazlar kullandığı için veya uygulama fazlasıyla izin taleplerinde bulunduğu için endişeye kapılıyor ve bu uygulamayı mecburi olarak yüklemekten son derece rahatsız oluyorlar. Her ne kadar adres bölümünde yazan m.facebook.com ibaresi silinip facebook.com şeklinde değiştirilmiş bile olsa sistem kullanıcıları otomatik olan Facebook Messenger’a yönlendiriyor. Aslına bakarsanız bu problemi çözmek son derece kolaydır. İstediğiniz takdirde cep telefonunuzun web tarayıcısı menüsünü açarak “Masaüstü sekmesi iste.” başlığına tıkladığınızda tarayıcı üzerinden Facebook’ta yer alan mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Bu sayede sizler de Facebook Messenger uygulamasını indirmeye gerek kalmadan rahatlıkla mesajlarınızı okuyabilirsiniz.

 

Bunun dışında Facebook Messenger’ı kullanmadan mesajlaşma yapmanız için küçük bir hile daha var. Telefonunuz ile Facebook uygulamasına girin, ardından mesajlaşmak için mesaj kutusu bölümüne tıklayın. Bunu yaptığınızda Facebook sizden Facebook Messenger’ı indirmenizi isteyecek. Facebook Messenger’ın inmesi için gerekli işlemleri yapın ancak tam inmeye başladığı sırada Facebook Messenger’ın yükleme işlemi son bulmadan indirmeyi durdurun. Bunu yaparsanız Facebook Messenger’a hiçbir şekilde ihtiyaç duymadan rahatlıkla Facebook üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz fakat daha sonra bu hile karşısında ilerde Facebook tarafından herhangi bir önlem alınır mı, işte bu bilinmiyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?