Facebook Messenger ile Arkadaşlarınıza Para Gönderebileceksiniz

0
548

Facebook’un mesajlaşma uygulaması yaygınlaşma sürecinin ardından nihayet derinlik kazanıyor. Bu bağlamda ilk atılım, dilediğiniz miktarda para transferini bir kaç saniyede arkadaşlarınıza göndermenizi sağlamakta bulundu. Konu ile ilgili dün yazılı olarak açıklama yapan Facebook’un yakın zamanda Messenger uygulamasını güncelleyerek bu özelliği tüm kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Messenger’ın bu yeni özelliği ile para göndermek ve almak çok kolay. Bu özelliği kullanabilmeniz için izlemeniz gereken bir kaç adım söz konusu;

Para göndermek isterseniz;

  1. Arkadaşınızla mesajlaşmaya başlayın,
  2. $ (TL veya simgesi olabilir) tıklayın ve göndermek istediğiniz tutarı girin,
  3. Ve paranızı gönderin. Eğer ki para göndermek için bir bankamatik kartı ekli değilse Facebook sizi bankamatik kartı eklemeniz için yönlendirecektir.

Para almak için;

  1. Arkadaşınızdan gelen mesajı açın,
  2. Gelen para bildirimine dokunun ve ödemenin anında hesabınıza geçmesini sağlayın. Eğer ki ilk defa ödeme alıyorsanız bankamatik kartı eklemeniz gerekecektir.

Gönderdiğiniz para hemen aktarılıyor. Elbette ki bankanıza bağlı olarak işlem süreci 1-3 iş gününü de bulabiliyor.

Bu yeni özelliği daha net göstermek için bir de video yayınlayan Facebook, para transferi konusunda da yeni bir akım başlatacağa benziyor. İşte yayınlanan o video;

Güvenlik konusunda kullanıcıların bazı tereddütleri var. Facebook bunun için ek olarak bir açıklama yaptı. Açıklamasında 2007 yılından bu yana geliştiriciler, oyuncular ve reklam verenlerle birlikte günde bir milyondan fazla ödeme trafiği olduğunu ve yıllardır bu trafiğin güvenle devam ettiğini belirtti. Messenger’a eklenen bu özelliğin yine bu güven beraberinde bu trafiğe dahil olacağının altını çizdi.

Messenger için bu özelliğin eklenmesi adına güncellemenin yakın zamanda Amerika’da verilmesi ardından tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 9 iPhone ve iPad Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?