Facebook Messenger İle Apple Music Ortaklığı Başladı

0
73
Facebook Messenger Apple Music

Sosyal medyanın devlerinden biri olan Facebook ve Apple’ın en popüler servislerinden biri olan Apple Music ilginç bir ortaklıkla gündeme geldi. Facebook için yayınlanan yeni güncellemeyle beraber, iki uygulama arasında bir bağlantı kurulacağı ortaya çıktı. Artık kullanıcıların Facebook Messenger uygulaması üzerinden Apple Music kullanmalarının önü açıldı. Güncelleme sonrasında iki sistem beraber çalışabilecek hale geldi. Kullanıcıların bunun için sadece Facebook Messenger uygulamasını kullanmaları da yeterli olacak. Bunun için özel bir entegrasyon sisteminin kullanıldığı açıklandı.

Facebook Messenger İle Apple Music Nasıl Çalışacak?

Sistemin işleyişi kısmında ise oldukça basit bir yapı karşımıza çıkacak. Apple Music üyeliğiniz varsa, Facebook Messenger üzerinden doğrudan istediğiniz şarkıyı açabileceksiniz. Tabii ki uygulama içerisinde paylaşımlarında önü açılmış olacak. Bunun dışında Apple Music üyesi değilseniz bile yine istediğiniz müziği açabileceksiniz. Fakat bu kez sadece 30 saniyelik bir şarkı kesiti dinlemeniz sağlanıyor.

Facebook Messenger Apple Music

Facebook Messenger üzerinden Apple Music kullanmak adına yapabileceklerinizde oldukça basit. Yani sistemi kullanmak için sadece uygulama içerisinde arama bölümlerini kullanarak Apple Music araması yapmanız yeterli olacak. Konuşmalarda da kullanabileceğiniz Apple Music, böylelikle en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından birine eklenmiş oldu.

Spotify uygulamasıyla yarıştığını bildiğimiz servisin, bu ortaklıkla beraber etkinliğini çok daha fazla arttıracağı da düşünülüyor. Sistemin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu. Apple’ın kullanıcı geri bildirimlerine göre yeni ortaklıklara adım attığını görebiliriz. Bunun için Apple’ın gelen geri bildirimleri değerlendirmesi bekleniyor. Kesin olan nokta Apple Music aktivitesini attırmak için teknoloji devinin benzeri adımlar atmaya devam edeceği. Özellikle son günlerde gelen güncellemeler ve yeni ortaklıklar bu durumun en büyük kanıtı.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 İmza Karmaşası Kafaları Karıştırdı

İLGİLİ HABER:  Facebook Messenger İle Konumunuz İzlenebilir!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?