Facebook Lifestage : Liseliler için yeni sosyal ağ

0
50

Facebook, sadece liselilerin kullanabileceği yeni bir sosyal ağ projesi başlatıyor. Bu projenin adı: Lifestage

Facebook, özellikle lise çağındaki kullanıcıları daha fazla çekebilmek istiyor. Bunun sebebi ise bazı mobil uygulamaların Facebook’a olan ilgiyi azaltması. Daha önce WhatsApp ve Instagram’ı satın alan Facebook, sahip olduğu kullanıcı kitlesini elinde tutmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’da Hikayeler özelliği getirilmişti. Facebook, Lifestage ile özellikle SnapChat’in kullanıcılarına göz dikmiş görünüyor.

 

Lifestage fikrininin, 19 yaşındaki genç bir Facebook yöneticisi olan Michael Sayman’a ait olduğu da gelen iddialar arasında. Life Stage, sadece lise öğrencileri tarafından kullanılabilecek.

lifestage

Lifestage, şu an yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılabilecek. Lifestage’in kullanılabilmesi için bir liseden en az 20 kişinin başvurması gerekecek. Amerika Birleşik Devletlerinde denemeler bittikten sonra ise, tüm dünyada kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Öğrenciler Lifestage içinde, kend biyografilerini oluşturabilecek, video çekebilecek, beğendiklerini ve beğenmediklerini sınıfındaki diğer arkadaşlarıyla da paylaşabilecek.  Kullanıcılar, istemediği kişileri rapor ederek engelleyebilecekler.

Lifestage fikrinin sahibi Michael Sayman’ın hayatı ise oldukça ilham verici. 13 yaşında kendi kendine kod yazmayı öğrenmiş ve ilk uygulaması ile binlerce dolar kazanmış  ve Facebook’un sahibi Marc Zuckerberg’in davetiyle genç yaşta Facebook’ta çalışmaya başlamış.

 

Ülkemizden de böyle parlak gençlerin çıkabileceği günleri görmeyi umut ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  Günün ücretsiz App Sore uygulamaları - 12/08/2016

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?