Facebook Hikayeler Özelliği iOS Üzerinde Testlere Başladı

0
43
Facebook Hikayeler

İlk olarak Instagram için yayınlanan hikayeler özelliği söz konusu sosyal medya uygulamasını bir anda öne taşımıştı. Aslında Snapchat uygulamasının bir özelliği olmasına karşın Instagram’a da olduğu gibi dahil edilmesi Instagram’ın epey bir öne çıkmasını sağlamıştı. Hatta geçtiğimiz günlerde söz konusu özelliğe canlı yayın eklentisinin bile gelmiş olması Instagram için en önemli özelliklerden birisinin de hikayeler bölümü olmasını sağladı.

Tüm bu güncellemelerin başarılı olması ve hikayeler özelliğinin beklenen ilgiyi görmesinden sonra Facebook radikal bir karara daha imza attı. Uygulama tarafından yapılan açıklama ile beraber bu kez Facebook için hikayeler özelliğinin geleceği haberleri verildi.

Facebook Hikayeler Test Aşamasında

İlk olarak test aşamasına geçtiği belirtilen Facebook Hikayeler özelliğinin iOS sürümünün şu an için test aşamasında olduğu belirtildi. Öncelikle iOS sürümünün test edildiği de öğrenilen söz konusu özellikler ilgili olarak yeni detaylarda gelmeye başladı. İddialara göre güncellemenin özellikle Instagram hikayeler özelliğine benzeyeceği fakat biraz daha işlevsel bir uygulama olacağı da ortaya çıktı.

Bunun dışında sadece 1 dakikalık video paylaşımlarına izin verileceği belirtilen yeni güncellemenin bunun dışında ise sadece hikayeler bölümü olarak bilinen bir bölümde görüntüleneceği de belirtildi. Bu yönleri ile beraber aslında Instagram hikayeler özelliğinin birebir aynısı gibi gözüken söz konusu güncellemenin daha ne gibi detayları olacağı ise şimdilik merak konusu oldu.

Güncelleme İlk iOS İçin Mi Gelecek?

Facebook Hikayeler özelliğinin ilk olarak iOS işletim sistemi için test sürecine başlamış olması söz konusu güncellemenin ilk olarak iOS sürümü içinde yayınlanacağını gösteriyor. Fakat henüz Facebook tarafından da Apple tarafından da konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Yani Facebook’un hikayeler özelliğinin henüz hangi platformlarda yayınlanacağı ve daha ne gibi versiyonlarının olacağı da merakla bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook Verilerinin Kopyasını İndirme

Tüm bu özellikleri ve yeni güncelleme ile ilgili detayları ise Facebook tarafından yapılan açıklamalarla beraber öğrenmiş olacağız. Söz konusu güncelleme sonrasında uygulama ne derece beğeni toplayacak? Snapchat uygulamasına karşı bir başarı daha elde edebilecek mi? Tartışma konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?