FaceBook, Apple Watch Rakibi Yeni Bir Akıllı Saat Geliştiriyor

0
40
FaceBook

Facebook ile Apple arasındaki yarış boyut değiştirmeye başladı. Önce gizlilik kuralları konusunda atışan iki firma, şimdi ise akıllı saatleriyle yarışacak gibi duruyor. Öyle ki yeni bilgilere göre Facebook yeni bir akıllı saat geliştirmeye başladı. Apple Watch modelini hedef alacak olan yeni akıllı saat için bir yol haritasının olduğu bile söyleniyor.

Hatta yeni akıllı saatin nasıl özellikleri olacağından çok ne zaman satışa çıkacağı konusunda da bazı bilgiler var.

FaceBook Akıllı Saati Ne Zaman Gelecek?

The Information tarafından yayınlanan raporlara göre yeni akıllı saat, tek başına çalışması üzerine hazırlanacak. Saati herhangi bir akıllı telefon modeline bağlamadan kullanmak mümkün olacak.

Hücresel veri destekli olarak gelecek olan akıllı saatin, WhatsApp ve FaceBook uygulamalarına da sahip olması bekleniyor. Direkt saat üzerinden kontrol sunulacak. Yani bu uygulamalara girebilmek için ek olarak bir akıllı telefona ihtiyaç olmayacak. En azından şu an için söylenen bu.

Kendi başına çalışacak olan akıllı saatin işletim sistemi açısından ise Android üzerinden geliştirilmiş olan bir işletim sistemine sahip olacağı söylenmekte. Zaten bu da sürpriz olacak bir durum değil. Android işletim sisteminde ek bir özelleştirme olup olmayacağı ise ne yazık ki bilinmiyor.

Yeni akıllı saat modelinin sadece bu yönlerinin öne çıkmayacağını da belirtelim. Bu yönlerin dışında akıllı saatin sağlık kısmında da Apple Watch serisinden geri kalmayacağı iddia ediliyor.

FaceBook

İddialara göre saat, anlık olarak sağlık verilerini izleme ve bu verileri istediğiniz zaman paylaşma gibi özelliklere sahip olacak. Bunun için alanında uzmanlaşmış olan sağlık şirketleriyle çalışmalar yapılacağını göreceğiz.

Bu özellikleriyle iddialı bir akıllı saat olacağını anlayacağımız FaceBook akıllı saat modelinin çıkış tarihine gelince, çok beklemek gerekmeyecek. Bu sene değil ama önümüzdeki sene yeni akıllı saat satışları başlamış olacak.

İLGİLİ HABER:  Samsung Erimeye, Apple Yükselmeye Devam Ediyor

Sene başında mı yoksa sene sonunda mı gibi bilgiler yok. Sadece önümüzdeki sene işaret ediliyor. Devam nesli olacağı iddia edilen akıllı saatin ise bir sonraki sene gelmesi planlanıyor. Bakalım gerçekten FaceBook akıllı saat modelinin gelmesi gibi bir durum olacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?