Facebook 360 Derece Videolarda Geliştirme Yapıyor

0
77
Facebook 360 Derece Videolarda Geliştirme Yapıyor

Facebook 360 Derece Videolarda Geliştirme Yapıyor

Facebook yeni görüntü sabitleme teknolojisiyle, bulanık olan 360 derece videoları pürüzsüzleştirecek. Bu yeni teknoloji kullanıcılar için daha kaliteli bir deneyimin habercisi.

Facebook, kullanıcılarının video tercihlerine odaklanıp, daha video merkezli bir uygulama oluşturma girişimlerine başladı.

Uygulama bünyesinde dikey videolara daha çok ağırlık vereceğini açıklayan Facebook, 360 derece videolar için de yenilikler düşündüğünü belirtmişti.

Dünya üzerinde kullanıcı sayısı en fazla olan sosyal medya uygulaması Facebook, 360 derece video konusunda kaliteyi artırmak için bulduğu çözümünü teste tabi tuttu.

Eylül’den bu yana Facebook’a 250 bini aşkın kişi 360 derece video yükledi. Bu sayıyı dikkate alan Facebook video izleme tercihlerinde başı 360 derece videoların çektiğini aktardı.

360 derece videoların artış göstermesini hedeflediklerini söyleyen Facebook, uygulanacak yeni çözüm ile 360 derece videoların daha kaliteli olmasını planlıyor.

Görüntü sabitleme teknolojisi başlığında yeni çözümünü teste sokan Facebook, böylece kullanıcılarına daha net 360 derece videolar sağlayabilecek.

“Deforma-rotasyon” hareket tarzı çerçevesinde 3D teknikler ile standart 2D algoritmaların bir araya gelmesini hedefleyen Facebook, şu an bulunan tüm videoları 360 derece video formatına çevirmeyi hedefliyor.

Sanal gerçeklikle 360 derece videoları birleştirmeyi hedefleyen Facebok, sanal gerçeklikten daha yüksek oranda yararlanacak. Uzmanlara göre şirket uygulamada bir VR platformu oluşturabilirler.

Facebook % 10/20 oranında bir azaltmayı video bit değerine uygulayarak 360 derece video etkinliğinde artış hedefliyor.

Söz konusu teknoloji videoları bulanık bir görüntüden uzaklaştırabilecek.

Facebook ana stabilizasyon sistemiyle birlikte hyperlapse isimli bir uzantı sistemini test etmekte.

Sistem, kullanıcıların uzun süreli videolarını görüntü kalitesini kaybetmeksizin hızlandırmalarına odaklanacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Ses Tanıma Sistemi İle Siri Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?