Face ID Kullanan iPad Ortaya Çıktı

Face ID teknolojisi iPad modellerine de ekleniyor. Bu konuda ilk somut detaylar ortaya çıkmaya başladı. Peki, Face ID iPad modeline neler kazandıracak?

0
135
Face ID

Apple’ın yeni yazılımlarını bir haftadır inceliyoruz. Yeni ürünler olarak sunulan iOS 12 başta olmak üzere tüm yazılımların içerisinde ise birçok ipucu yer alıyor. Özellikle iOS 12 işletim sistemi içerisinde gelecek teknolojilere ilişkin birçok ipucunun saklı olduğunu gördük.

Bu ipuçları arasında en çok dikkat çekenlerinden biri iPad teknolojisine ilişkin detaylardı. iOS 12 içerisinde yer alan bazı kodlarda yeni iPad modelinin Face ID teknolojisini barındıracağı konusunda bilgiler öne çıkıyordu. Şimdi ise tüm bu iddiaları doğrulayacak olan yeni detaylar ve görseller ortaya çıktı. Üstelik bu kez daha somut kanıtlar var.

iPad Yüz Tanıma Kilidi Sunacak Mı?

Bir geliştirici tarafından paylaşılan ve yeni iPad menüsüne ait olduğu belirtilen görsellere göre Face ID teknolojisi gerçekten son modelde kullanılacak. Yeni iPad modelinde yüz tanıma kilidi için özel bir ayar menüsünün kullanılacağı ve bu kısımda yüz kilidinin ayarlaması için menülerin bulunduğu görülüyor. Bu da demek oluyor ki yeni iPad serisinde Face ID bir özellik olarak sunulacak. Tabii ki bunun için yine iPhone X serisinde yer alan çentik sisteminin kullanılacağından söz ediliyor.

Face ID

Yeni akıllı telefonlarda da yer alması beklenen sistemin tam olarak neler sunacağı ve farklılıklarının olup olmayacağı ise bilinmiyor. Bunun için tanıtımı beklememiz lazım. Fakat şu an için tanıtımın ne zaman yapılacağını da bilemiyoruz. Muhtemelen Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone modellerinden sonra yeni tablet serisinin tanıtını yapılabilir. Böylelikle tüm detayları da öğrenmiş olacağız. Face ID sisteminin gelmesi, tasarım değişikliklerini de işaret ediyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Testleri Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?