Face ID İle Donatılmış iPad 2018!

0
95

Face ID, sistemi her ne kadar bazı eleştiriler alıyor olsa da Apple’ın Android cihazlarına karşı atmış olduğu en büyük adımlardan biri oldu. Yüz tanıma kilitlerini çok öncesinde gördük ancak bu şekilde donanım destekli yüz kilidi teknolojisini ilk defa gördük. Bu tam anlamıyla bir biyometrik güvenlik sistemi olarak değerlendirildi. Haliyle Android cihazlara karşı en büyük fark olarak adlandırılan yeni teknoloji, Apple’ın diğer cihazlarında da yer almaya başlayacak gibi duruyor. Genel olarak Apple gelen yorumlardan memnun olacak ki bir sonraki hedef iPad 2018.

iPad 2018 Yeni Yüzü İle Gelecek

İddialara göre iPad 2018 modelinde de iPhone X serisinde yer alan Face ID sistemine yer verilecek. iPhone X modelinde yer aldığı gibi profesyonel bir sistemin kullanılacağı düşünülen iPad 2018 yüz tanıma sisteminin, tasarımı da baştan sona değiştireceği ortaya çıkmış durumda. Buna göre tasarım tamamen çerçevesiz yapıda olacak. Bu kez ayrılmış alan bölümünün kullanılmayacağı ve çerçevenin ince çizgisinde sensörlere yer verileceği iddiası da var.

iPad 2018

Lazer Siparişleri Başladı İddiası

Apple’ın iPad 2018 modeli hakkında tüm bu iddiaların ortaya çıkmasını sağlayan ise markanın VCSEL olarak bilinen dikey boşluk yüzeyli lazer siparişlerine başlaması. Apple’ın bu teknoloji için tedarikçilerini uyardığı ve üretimin artmasını istediği belirtiliyor. iPad 2018 Face ID teknolojisi iddialarının çıkış noktası da burası. Yeni cihazlar için hazırlanan konseptlerde buna göre hazırlanıyor ve beklenen teknolojileri ortaya koyuyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Kendi Arama Motoru Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?