Face ID iOS 12

Apple, 2017 model iPhone akıllı telefonlarında devrimsel değişikliklere imza attı. Markanın yeni seri akıllı telefonlarının içerisinde gösterilen iPhone X akıllı telefonları bir dönemin en ünlü teknolojisi olan ve hala popüler olan parmak izi sensörlerinin değiştirilmesini sağladı. Yapılan değişiklikle beraber parmak izi sensörleri yerini Face ID teknolojisine bıraktı. Gerçek anlamda yüz tanıma sistemi olarak gösterebileceğimiz Face ID sayesinde iPhone X akıllı telefonlarının yeni bir dönemi başlattığını gördük.

3 boyutlu yüz tanıma sisteminin daha sonra birçok marka tarafından da taklit edildiğini gördük. Tüm bunlar bir yana Apple’ın yeni iPhone modellerinde bu konuda yeni bir adım atacağı da ortaya çıktı. Face ID 2.0 adı verilen yeni bir teknoloji beklenmeye başladı.

Face ID 2.0 Neler Sunacak?

Apple’ın iPhone X serisinde yer verdiği yüz tanıma teknolojisinin bu sene tanıtılacak olan tüm modellerde olması bekleniyor. İlk bilgimiz bu. Bunun dışında Face ID 2.0 sistemini göreceğiz. Face ID 2.0 olarak göreceğimiz sistem ise mevcut yüz tanıma sistemine göre çok daha gelişmiş bir sistem olarak karşımıza çıkacak.

Face ID 2.0

Yine donanımsal olarak desteklendiğini görmenin mümkün olacağı yüz tanıma sisteminin, yazılımsal olarak da zenginleştirileceğinden söz ediliyor. Yeni sistemle beraber özellikle 3.parti uygulamalara izin verileceğinden söz ediliyor. Face ID 2.0 yazılım desteği sayesinde Apple’ın dışında sunulan birçok uygulama içinde yüz tanıma sistemine yer verilmesi bekleniyor.

Ayrıca sistemin sosyal medya hesaplarına da eklenebileceği konusunda bilgiler var. Şimdilik yeni sistem için donanım yönünde nasıl bir zenginleştirilmesi sağlanacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda daha detaylı bilgiler ortaya çıktığı zaman sitemizden yer vermeye devam edeceğiz. Şimdilik gelişmeler bu şekilde.

İlginizi Çekebilir: Küçük Ekrana Sahip iPhone Modeli Gelmeyecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?