Bir yandan iOS 12 işletim sistemi için geri sayım başladı bir yandan ise yeni iPhone modelleri için geri sayım başladı. Yeni modellerin tanıtılmasının ardından, işletim sisteminin final sürümü de yayına girecek. Hem yeni iPhone akıllı telefonları hem de iOS 12 final sürümünden sonra ise hayatımıza yeni teknolojiler girecek. Apple için yeni teknolojilerden birisi de Face ID 2.0 teknolojisi olacak. Aslında iOS 12 duyurulduğu anda, az da olsa bahsedilen Face ID 2.0 teknolojisinin, tam olarak neler sunacağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Buna göre yeni sürüm çok daha yetenekli olacak.

Face ID 2.0 Kullanımı Değiştirecek?

iOS 12 işletim sistemi kullanan yeni iPhone modellerinde Face ID 2.0 sistemi kullanılacak. Yüz tanımanın ikinci versiyonu olarak gösterebileceğimiz yeni Face ID teknolojisinde, en çok dikkat çeken kısım ise çoklu yüz desteği olacak. Face ID sisteminde sunulan sınırlı kullanıcı desteği de genişletilmiş olacak.

Face ID 2.0

Kullanıcılar telefonlarına, sadece bir yüz tanımlamak zorunda kalmayacak. Kaç kişiye kadar destek sunulacağı bilinmiyor ancak en az 5 kişiye kadar yüz tanıma desteği sunulacağından söz ediliyor. Yeni sistemin bir güvenlik sorunu oluşturup oluşturmayacağı tartışılır. Buna karşın çoklu yüz desteği de genel olarak Apple’dan istenen özelliklerden bir tanesi.

Muhtemelen Apple’ın geri bildirimlere göre böyle bir güncelleme yapmaya karar verdiği düşünülüyor. Face ID 2.0 ile çoklu yüz desteğinin dışında genel olarak düzenlemelerin yapıldığını da göreceğiz. Daha yakından yüz tanımanın çalışması, daha hızlı açılış süresi, 3.parti uygulamalar için daha kapsamlı bir destek gibi birçok yeniliğin gelmesi bekleniyor. Yeni modellerde donanımsal değişikliğin olup olmadığını ise tanıtım sonrasında göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple Yeni Zamlar Yapacak Mı?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?