Uzunca bir süre medyada söylentileri dolaşan iPhone 7 Pro için son noktayı ünlü isim Evan Blass yani çoğu kişinin tanımış olduğu ismiyle @evleaks koymuş görünüyor. Twitter hesabından teknoloji hakkında oldukça bilgi paylaşan Evan Blass şu son zamanlarda ise iPhone ile alakalı paylaşımlar yapmakta. Evan Blass paylaştığı yazısında Apple şirketinin her yıl yaptığı gibi tekrar 2 ayrı model ile geleceğini söylüyor. Fakat Apple eskiden olduğu gibi iki telefon çıkaracak ama bu sefer isim değişikliği olacak. Apple önceki modeli olan iPhone 6’da Plus adı kullanmıştı ancak yeni çıkaracağı iPhone 7’de ise Pro adı verileceği düşünülüyor.

Bir diğer iddiaya bakacak olursak iPhone 7 karşımıza Sonora adıyla, iPhone 7 Pro ise Dos Palos adı ile gelecek. Apple bu adları yakınlarında bulunan bölgelerin isminden almış. Ayrıca iPhone 7’nin Dos Palos ismi İspanyolca bir kelimedir ve iki çubuk anlamına gelmektedir. Apple iPhone 7’ye bu ismi vermesinde çift kamera özelliğine değinmiş olabilir.

Bununla beraber Evan Blass’ın yaptığı bu yorumlar gerçekte olmayabilir. Çünkü Apple çıkaracağı telefonlar için daha resmi bir açıklama yapmadı. Bu yıl birçok telefon çift kamera özelliğini telefonunda bulunduracağı için Apple’ın da iPhone 7’de bu özelliği kullanması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Pro’yu her modelini tanıttığı Eylül ayında tanıtması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?