Etkinlik Programı Sızdı – Apple Eylül’de Ne Tanıtacak?

0
1724
iPhone 12

Alıştığımız, her sene mutlaka düzenleniyor dediğimiz bazı etkinlikler var. Mesela WWDC bunlardan biri. Mesela Apple’ın Eylül ayı iPhone etkinliği bunlardan biri. Fakat bu yıl her şey değişti. Koronavirüs denen bir bela başımıza musallat oldu ve tüm denge dağıldı. Birçok etkinlik iptal oldu ve düzenlenen etkinlikler de online olarak düzenlendi. Şimdi iptal olup olmayacağı muallakta kalan bir etkinlik daha var. O da Apple’ın yeni iPhone etkinliği.

Eylül ayında düzenlenmesi beklenen etkinliğin iptal olması gibi bir durumun söz konusu olacağı söyleniyor. Bir taraftan da iptal edilmeyeceği ve sanal ortamda yapılacağı iddia ediliyor. Bu tartışmalar devam ede dursun, hiç beklenmedik bir durum yaşandı ve Apple’ın etkinlik takvimi sızdırıldı.

Apple Eylül Ayında Hangi Ürünleri Tanıtacak?

Komiya isimli Twitter hesabından etkinlik takvimi paylaşıldı. 8 Eylül ya da değişiklik olursa 22 Eylül tarihinde düzenleneceği söylenen etkinlikte akışın nasıl olacağı ve hangi ürünlerin tanıtılacağı da paylaşılmış oldu. Paylaşımlara göre bir bir etkinlik akışını aktaralım.

iPhone 12

  • Tim Cook sahneye çıkacak. Tabii ki etkinlik online olacak. Covid 19 ve WWDC 2020 ile ilgili bir konuşma yapacak. Sonrasında ürün yazılımları ve servisler hakkında bilgiler verilecek. Apple Card için yeni bir güncelleme duyurulacak ve bu güncelleme ile ürüne destek veren yeni ülkeler açıklanacak.
  • Sonra ürün tanıtımları başlayacak. 8.nesil iPad tanıtılan ilk ürün olacak. Bu aralarda boşluklar doldurulacaktır tabii. 🙂
  • Bir sonraki ürün ise Apple Watch 6 akıllı saati olacak. İkinci ürün tanıtımdan sonra yeni telefonlara geçilecek.
  • iPhone 12 ve 12 Max modellerinin tanıtımı, ardından AirTag tanıtımı, ardından iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max tanıtımı ve AirPower tanıtımı yapılacak.
  • Sonra ürünlerin fiyatları ve çıkış tarihleri hakkında bilgi verilecek.
İLGİLİ HABER:  Apple Pay için Yeni Videolar Yayınlandı

Etkinlik böylece son bulacak. Etkinlik kapsamında tanıtılacak yeni ürünler de bir gecikme olacağı ise kesin. Bu sızıntıya göre etkinliği Eylül ayında göreceğiz ama bir yandan da iPhone 12 modellerinin Ekim ayına kadar satışa çıkmayacağı kesin. Çünkü bunu Apple açıkladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?