Eski Tablet veya Telefonu Bebek Kamerasına Çevirme

0
212
ev-yapimi-bebek-kamerasi

Başka bir odadayken küçük bebeğinize göz kulak olmak istiyorsanız, eski bir telefonu veya tableti bu iş için kullanabilirsiniz. Birkaç ucuz aksesuar kullanarak eski telefonunuzu bir bebek kamerası haline getirebilir ve bebeğinizin her zaman güvende olduğunu bilerek içiniz rahat bir şekilde işlerinizi yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Bebek Kamerası Nasıl Kurulur?

Bebek kamerası kurmak basittir ve sadece birkaç dakika sürer.

  1. Öncelikle bebek kamerası olarak kullanacağınız cihaza ve izleme yapacağınız kendi cihazınıza Skype‘ı indirin.
  2. Her iki cihaz için de bir Skype hesabı oluşturun ve oturum açın.
  3. Bebek kamerası olarak kullanacağınız cihazdaki Skype hesabını, sizden gelen görüntülü aramaları otomatik olarak kabul edebilecek şekilde ayarlayın.

Görüntülü aramaları otomatik olarak kabul etme ayarı iPhone’lar, Android telefonlar ve tabletler için farklılık gösterir.

Android telefon ve tabletler için:

  1. Skype‘ı açın.
  2. Ayarlar‘a tıklayın.
  3. Sesli ve Görüntülü arama ayarları altında, Çağrıları otomatik olarak cevapla kutucuğunu işaretleyin.

iPhone için:

  1. Skype‘ı açın.
  2. Skype > Tercihler > Çağrılar > Otomatik olarak cevapla > Yapılandır bölümüne gidin.
  3. Videoyla otomatik olarak cevapla‘yı seçin.

Bebek Kamerası İçin En Uygun Yeri Seçin

Ev yapımı bebek kamerasını ayarladığınıza göre, artık ona bir yer seçme zamanı geldi demektir. Bunu yapmak için bir Skype araması başlatın. Canlı videoyu görmek, mükemmel yer seçimi için size yardımcı olacaktır.

İlk olarak, iyi ve sağlam bir stand seçmeniz gerekecek. Telefonlar için ahtapot tripodları tavsiye ederim. Çünkü ayakları hemen hemen her şeye sağlam bir şekilde sarılabiliyor.

ahtapot tripod

Tabletler içinse, normal bir stand kamerayı hedeflemek için yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle, teleskobik ve mandallı tablet tutucular bu iş için ideal olacaktır.

teleskobik tablet tutucu

Bebek kamerası vazifesi görecek cihazı yerleştirdikten sonra, kendi cihazınızdaki videoya bakın ve kamera çocuğunuzun beşiğine veya oyun alanına bakana kadar rötuşlar yapın. Telefonun veya tabletin her zaman açık kalmasını sağlayabilmek için, seçtiğiniz yerin bir prize yakın olmasına dikkat edin. Ancak olası güvenlik riskini ortadan kaldırmak için, şarj aletinin kablosunun bebeğin erişemeyeceği bir yerde olmasına dikkat edin.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?