Eski Seri Apple Ürünlerinin Desteği Kesiliyor

0
62

Bu sene birçok yeni ürünüyle beraber kullanıcıların karşısına çıkan Apple’ın tüm bu yeni ürünleri içerisinde en çok konuşulan ürünü ise yeni seri akıllı telefonları iPhone 7 olmuştu. Hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus modelleri için birçok değişikliğe ve birçok yeniliğe gitme kararı alan Apple’ın bu değişiklikleri ile beraber yılın en çok konuşulan markalarından da biri olduğunu biliyoruz. Yeni seri iPhone telefonlarının tanıtılmasıyla beraber ise Apple’ın bu sene başka planları olduğu da açıklandı.

Özellikle Apple’ın artık 7.seri akıllı telefonlarını satışa sunmasıyla beraber bazı eski serilerine de son vereceği iddia edildi. İlk etapta sadece iddiadan ibaret olarak gösterilen durum daha sonra Apple tarafından da doğrulandı. Zira bu noktada Apple’ın aldığı karara göre iPhone 7 serisinin tam olarak piyasaya sunulmasının ardından Apple’ın eski seri akıllı telefonları iPhone 4 serisinin desteğinin kesileceği belirtildi.

iPhone-4

iPhone 4 desteğinin kesilmesiyle beraber eski seri Macbook serileri için de desteğini keseceğini açıklayan Apple, bu açıklamalardan sonra bir nevi eski serilerin artık servis dışında tutulacağı da belirtilmiş oldu. iPhone 4 desteğinin kesilmesiyle beraber ise kullanıcıların her hangi arıza ya da her hangi donanımsal bir parça sorunu yaşadıklarında artık telefonları için resmi yetkili servislerden destek alamayacakları da belirtildi.

iOS güncellemesi de kesilen eski seriler için verilen bu kararla beraber artık Apple’ın eski serilerden yeni serilere geçişi de hızlandıracağı düşünülüyor. Alınan bu karar iPhone 4 kullanıcıları nasıl karşılık verir bilinmez ama zaten son kullanım verilerine bakacak olursak eski seri iPhone kullanımı bir hayli azaldı. Bu durumda da iPhone 4 desteğinin kesilmesinin pek bir değişiklik yaratmayacağı yorumunu da yapmak mümkün. Apple’ın ürün desteğinin keseceğinin açıklanmasının ardından eski seri ürünler için başka bir planı ya da değişim kampanyalarının olup olmayacağı da merak konusu oldu. Henüz bu noktada Apple tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.2 Haftaya Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?