Apple’ın her ne kadar akıllı telefonların ilk öne çıkan ürünler olarak gösterilse de akıllı telefonları kadar Apple’ın epey konuşulmasına neden olan birçok teknoloji ürünü de bulunuyor. Bunlar arasında bilgisayarlar ve tabletleri de aslında zaten alışıla gelmiş ürünler olarak görebiliriz. Tabi bunun yanında bir de Apple’ın diğer teknoloji markalarından ayrılan ürünleri de var. Bunlar arasında en çok dikkat çekeni ise aslında eğlence kutusu olarak da bilinen Apple TV ürünü. Bağlandığı televizyonu akıllı televizyonlara dönüştüren Apple TV ürünleri Apple hem en farklı hem de en çok tercih edilen ürünleri arasında gösteriliyor.

Satış rakamlarında da elde ettiği başarı oldukça fazla olan Apple TV ürünlerinin gelişimi de tıpkı diğer teknoloji ürünlerinde olduğu gibi işliyor.  Zira Apple sürekli olarak oyun konsollarında olduğu gibi Apple TV ürünleri için yeni nesil ürünlerini piyasaya sürülüyor. 1.nesil, 2.nesil şeklinde sürekli olarak Apple TV ürünlerinin nesillerini de geliştiren teknoloji devinin en beğenilen ürünlerinden birisi de 3.nesil Apple TV ürünleri olmuştu. Satış oranlarında beklenen satış rakamlarını da rahatlıkla elde eden 3.nesil Apple TV ürünleri ise son dönemlerde artık eskimeye de başlamıştı. Zira Apple TV 4.neslin piyasaya çıkmasıyla beraber artık TVOS işletim sistemiyle değil iOS ile beraber güncellenmeye başlayan eski Apple TV serisi son olarak iOS 8 sürümünde güncelleme almıştı.

Daha sonra iOS 9 sürümünden itibaren güncelleme almamaya başlayan serinin yazılım desteği almaması ise aslında 3.neslin sonu oldu. Zira Apple geçtiğimiz günlerde attığı adım ile beraber artık 3.nesil Apple TV satışlarını durdurduğunu da bildirdi. Apple’ın kendi satış sitelerinden de kaldırılan ürün böylelikle tarihin tozlu raflarına kaldırılmış oldu. Apple’ın Apple TV için nasıl bir geri dönüş yapacağı ya da bundan sonraki neslin nasıl özelliklere sahip olacağı bilinmez ama eski serilere artık yavaş yavaş veda edildiği de kesin. Sadece Apple TV için değil akıllı telefon ve tabletler için de Apple’ın böyle bir yol izlediğini biliyoruz.

1 YORUM

  1. 1.nesil Apple TV im var kumandasını kaybettim die tvye bağlanamıyorum çok saçma hadi akıllı telefonlarda yapıosunuz virüs yazılım koruma amaçlı ama tv lere nasıl bir etki yaratmasını bekliyorsunuz politika belli sattık modası geçti yenisini al işine geliyorsa

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?