Eski MacBook Sahiplerine Apple Yeni Bir Müjde Verdi

0
141

Teknoloji firmaları arasında şüphesiz en çok konuşulanlarından birisi Apple. Hemen her sene gerek yeni seri akıllı telefonları gerek yen seri bilgisayarları gerekse de yeni seri tabletleri ile gündeme gelen Apple’ın bu sene ise başta iPhone 7 akıllı telefonları hemen ardından da bilgisayar alanında büyük yenilikler içeren MacBook Pro bilgisayarları ile gündem geldiğini belirtelim.

Bu iki ürün arasında getirdiği yenilikler baz alındığında ise MacBook serisi bilgisayarların bir adım öne çıktığını da söylemek gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda Hello Again etkinliğinde tanıtımı yapılan ve içerisinde Touch Bar, Touch ID, yeni nesil ekran kartları, yeni ekran teknolojisi gibi birçok yeniliği de beraberinde getiren MacBook Pro serisinin tüm yeniliklerine karşın en çok konuşulan yönlerinden birisi de hiç şüphe yok fiyatları oldu. 10 bin TL gibi rakamların üzerinde olmasıyla beraber fiyatı konusunda da tartışmalara konu olan bilgisayarın bu fiyat aralığıyla beraber hitap ettiği kitlenin de bir hayli daralmaya başladığını biliyoruz. Fiyatların bu kadar yüksek olması en azından ülkemiz için MacBook Pro satışlarının sınırlı düzeyde kalmasına da neden olacak gibi.

macbook-Pro

Apple ise yaşanan bu soruna çözüm bulma açısından bazı yeni adımlar atmaya başladı. En azından MacBook Pro ucuzlayana kadar eski MacBook sahipleri için de Apple bugün bir müjde daha verdi. Firma yaptığı açıklamada eski seri MacBook kullanıcıları için de yükseltme seçeneklerinin ucuzlatılacağı açıklandı.

İlk olarak SSD sistemlerinden başlayan indirim kampanyasıyla beraber SSD yükseltmesi yapacak olan kullanıcılara 200 dolar gibi bir indirim yapılacağı açıklandı. Apple’ın aldığı bu karar ile beraber eski seri MacBook bilgisayarlar için de sınırlı olsa da performans artışı sağlayabileceği de belirtiliyor. Yapılan kampanyanın MacBook satışlarını nasıl etkileyeceği konusunda ise şimdilik yorum yapmak oldukça zor olsa da yeni serinin fiyatlarının oldukça yüksek olması bu tip kampanyalara devam edileceğini de gösteriyor.

İLGİLİ HABER:  MacOS 10.12.2 Pil Yüzdesi Görüntüsü Tekrar Nasıl Açılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?