Amerika Birleşik Devletlerinde Apple tarafından uygulanan bu sistem ülkemizde oldukça köklü bir geçmişe sahip. Ev eşyalarında uzun süredir kullanılan yöntem hem yenileme hem de son model kullanma hadisesini uygun koşullarda sağlıyor. Dolayısıyla iPhone 7 almayı düşünen kişiler için bu fırsat gerçekten mantıklı. Tabi şuana kadar Türkiye’de Apple destekli bir çalışmaya yer verilmedi. Buna karşın Android telefonlarda bir süredir ülkemizde GSM şirketleri aracılığıyla bu sistem uygulanıyor. Eski telefonunuzun belirli bir indirim yaratarak daha ucuza alacağınız yeni cihaza katkı sağladığını görebiliyoruz.

Eski-iPhone-unuzu-Verip-iPhone-7-Nasil-AlinirŞimdilerde çıkan söylentilerden biriyse Apple tarafından yürürlüğe sokulan bu sistemin Apple Türkiye içinde gündemde olduğu. Bu satış rakamlarına yansıyacak bir gelişim olduğu gibi aynı zamanda da diğer alternatifleri değerlendirmenizi sağlayacaktır. Eski iPhone verip iPhone 7 almak maddi anlamda da ödeyeceğiniz tutarı bir noktada düşürecek.

Verilen sızıntılara bakılacak olursa iPhone 7 eskisini getir kampanyası Türkiye’de yalnızca tek bir operatör tarafından sağlanacak. Herhangi bir GSM operatörünün adı geçmemesine karşın Vodafone kuvvetli ihtimal olarak düşünülüyor. Çünkü Avrupa pazarında uzun süredir bunu sağlıklı bir biçimde yapıyorlar. Tabi sürpriz bir biçimde farklı bir alternatif operatörün karşımıza çıkabileceğini sızıntıdan ötürü belirtelim.

Kaldı ki iPhone 7 kampanyaları arasında dikkat çeken bu durumun yürürlüğe girişi yaklaşık olarak bir aylık bir süreç alacak. Yani 9 Eylül’de tanıtımın yapılacağını düşünürsek ancak 9 Ekim itibariyle karşımıza çıkacak bir organizasyon. Türkiye’de her noktadan cihazların toplanıp toplanmayacağı ilk akla gelen sorulardan birisi. Genel merkezlerden mi yapılacak, yoksa farklı bir şekilde mi organize edilecek bilinmiyor. Şu sıralar iPhone 7 fiyatlarının 3.500 TL olarak lanse edildiği bir dönemden geçerken modelinize bağlı olarak 500 ile 1.000 TL arasında bir indirim almak yeni nesil iPhone 7 satın almak için güzel bir bahane olabilir. Hatta herhangi bir indirim eşiğinden bahsedilmediği için iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus sahiplerinin ne kadar indirim alabileceğini düşünemiyoruz. Belki çok ufak meblalar ödeyerek yeni nesil cihazlara erişim daha kolay sağlanacak. Bunu başaracak olan Apple ise muhtemelen satış grafiğini katlayacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?