Eski iPhone Modelleri için Tamir Programı Başlıyor

0
430
iPhone 4s ve iPhone 5

Apple’ın iPhone modellerinde uyguladığı bir strateji var. Marka akıllı telefonlarında uzun süreli bir destek sunmasıyla biliniyor. Yazılım desteği bir yana, servis ve onarım konusunda da uzun süreli destek sunuluyor. Fakat buna karşın belli bir süre sonra özellikle tamir desteğinin kesildiğini görüyoruz. iPhone modelleri için de geçerli olan bu durum, eski iPhone modellerinin resmi olarak ölmesi anlamına geliyor. İşte bu şekilde desteği son bulan eski iPhone modellerini hala kullanmaya devam edenler için sevindirici bir haber var. Gelen bilgilere göre Apple yeni bir tamir programı başlatmaya hazırlanıyor.

iPhone 4s ve iPhone 5 için Tamir Programı

Servis belgelerinde ortaya çıkan haberlere göre iPhone 4s ve iPhone 5 modelleri için özel bir program başlatılacak. Bu programa göre iPhone 4s ve iPhone 5 modelleri yeniden tamir desteğine alınacak. Kısa süreliğine geçerli olacak olan program kapsamında iPhone 5 ve iPhone 4s sahipleri, akıllı telefonları için onarım alabilecekler.

iPhone 4s ve iPhone 5

Bunun için nasıl bir servis süreci işleyeceği konusunda ise net bir bilgi söz konusu değil. Desteğin devam edeceği tarih olarak ise 2020 yılı gösteriliyor. 2020 yılına kadar dünya genelinde iPhone 4s ve iPhone 5 modellerinin servis desteğinin devam ettiğini göreceğiz.

Tamir programı kapsamına alınan cihazlar sadece eski iPhone modelleri olmayacak. Bunun yanında eski iMac modelleri için de destek programı başlatılmış olacak. Sadece ülkemizde ve ABD genelinde 2011 iMac modelleri için de tamir programı başlatılacak. 2012 MacBook Air modelleri ise tüm dünya genelinde tamir programına alınacak. Bu cihazlar için başlatılacak olan tamir programının da 2019 yılına kadar geçerli olacağını ekleyelim. Ülkemizdeki cihazlar için de tüm programlar geçerli.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE Kamerası Nasıl ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?