Yazılım güncellemeleri için beklenen yayınları yapan Apple, hem iOS 12 için sona gelindiğini hem de WatchOS 5 sürümü için sona gelindiğini göstermiş oldu. Her iki işletim sistemi için de son güncellemelerin yayınlandığını düşündüğümüz güncelleme furyasında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Eski iPad ve eski iPhone modelleri için de bir güncelleme geldi.

iOS 10.3.4 Sürümü Yayınlandı

Eski işletim sistemi sürümlerini çok fazla güncellemeyen ve genelde geri dönüşleri de bir süre sonra kapatan Apple’ın, şu sıralar iOS 10.3.4 güncellemesini yayınlaması ise şaşırttı. iOS 10.3.3 sürümüyle iOS defteri kapanmıştı.

Fakat iOS 10.3.4 güncellemesinin bir hata üzerine yayınlandığını ekleyelim. Bu sürümlerde yer alan GPS hatası nedeniyle yeni güncellemenin yayınlandığı açıklandı ve yeni güncellemenin tüm iPad 4 ile iPhone 5 modellerine yayınlandığı açıklandı. Sadece bu da değil bir de iOS 9.3 sürümü için güncelleme yayınlandı.

iOS 10.3.3

iOS 9.3.6 güncellemesini yayınlayan Apple, yine bir hata nedeniyle bu güncellemenin yayınlandığını ve güncellemenin iPad 2, iPhone 4s, iPad 3, iPad mini modelleri için geldiği de duyuruldu. Eski güncellemelerin nedenlerinin belli güvenlik sorunları ve hata düzenlemeleri olduğunu ekleyelim. Yine de sorunların düzenlenmesi için güncelleme yayınlanması güzel bir gelişme.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?