ESET’TEN 2016 YILI SUÇ TAHMİNLERİ

0
88
ESET’TEN 2016 YILI SUÇ TAHMİNLERİ

ESET’TEN 2016 YILI SUÇ TAHMİNLERİ

Antivirüs yazılım firması olan Eset, her sene yaptığı gibi 2016 ile ilgili siber suç tahminlerini açıkladı. Bu yıl hangi konuların ön plana çıkacağı ile ilgili geniş kapsamlı bir araştırma ortaya koyan Eset güvenlik şirketi, tüm kullanıcıları virüslere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. “2016 Eğilimleri: Güvenlik Her Yerde” isimli rapor Eset’in farklı ülkelerde sahibi olduğu 9 araştırma labarotuvarından çıkan sonuçlarla hazırlanan bir rapor olma özelliğini taşımakta. 71 sayfa olan rapor internette yayınlanmış durumda ve indirilebilir olma özelliğini taşıyor. Bu sene öne çıkacak tehditler arasında dikkatli olmamız gerekenler ana başlıklar altında açıklanarak yazılmış. Bu konular şöyle sıralanmış;

1)Nesnelerin interneti gelişecek:  İnternet yoluyla birbirine bağlı cihaz sayısının artması ve bunun sonucunda internet üzerindeki iş operasyonlarının devamlılığının artması söz konusu olacak. Bu durumda bu tür durumlarda güvenliğin korunması durumu kullanıcıları ve şirketleri bir hayli zorlayacak gibi gözüküyor.

2)Fidye yazılımları artacak: Siber suçluların en yoğun kullandığı şeylerden biri olan şifre-fidye yazılımları bu sene daha korkutucu bir hal almaya başlayacak gibi gözüküyor. Tüm dünyada etkisini hissettiren Cryptolocker gibi fidye yazılımları daha gelişmiş versiyonlarıyla kullanıcılara karşı tehdit oluşturmaya devam edecek.

3)Hedefli saldırılar gündemdeki yerini koruyacak: Belirli sistem veya kişileri hedef alan siber casusluk uygulamaları ve bu tarz tehditkar şeyler gündemden düşmeyecek. Geçtiğimiz sene bu tarz tehditler Ukrayna’da enerji ve medya kuruluşlarını hedef almıştı.

İLGİLİ HABER:  Siri İçin Yapay Zeka Geliştirmeleri Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?