En Yeni iPhone 7 Konsept Tasarımı (Video)

0
654

Apple’ın 21 Mart tarihinde tanıtımını gerçekleştirdiği 4 inçlik iPhone SE modelinden sonra şimdi ise gözler Eylül ayında tanıtılması beklenilen yeni iPhone olan iPhone 7‘ye çevrildi. Tanıtılmasıyla birlikte akıllı telefon piyasasında ciddi değişiklikler getireceği iddia edilen iPhone 7’de özellikle 3.5mm’lik kulaklık girişinin kaldırılması telefonun daha da incelebilmesine olanak sağlayacak.

Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte iPhone 7 modelinin 6.2mm kalınlığında olması tahmin ediliyor. Ayrıca çıkarılan kulaklık girişinin yerine ise yeni bir hoparlör daha eklenmesi de bekleniyor.

iPhone 7’de dikkat çekecek bir diğer iddia ise Home tuşunun kaldırılması ve bunun yerinde 3D Touch teknolojisiyle birlikte sanal bir tuş konulması. Aynı zamanda iPhone’un yanlarında bulunan ses kısma ve açma tuşlarının yerine de 3D Touch teknolojisine sahip tuşların gelmesi bekleniyor.

iPhone 7 konsept

iPhone 7 hakkında bir başka yeniliğin ise yine kulaklık girişinin kaldırılmasıyla bekleniyor. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte kablosuz kulaklıkların kullanılacağı iddia ediliyor ve iPhone 7 konsept tasarımında da buna dikkat edilmiş. iPhone 7’nin tahmini olarak neye benzeyeceğini anlamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Migros, 5.999 TL’ye iPhone 11 Satacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?