AirPods Pro, Apple’ın kulak içi kulaklık modellerinden biri oldu. Bu modelde tam olarak kulak içi bir seri sunan marka, değiştirilebilir kulaklık uçları artısını da sunmuş oldu. Her kulağa uygun olarak şekilde genel olarak 3 kulaklık ucu belirlendi ve AirPods Pro modelini tercih eden kullanıcıların kendi kulaklarına göre en uyun kulaklık ucunu seçmek mümkün kılındı.

Bu noktada kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Apple’ın size en uygun kulaklık ucu boyunu seçme odaklı sunmuş olduğu bir sistem var. Bunun için telefonunuzdan kulak ucu uygunluk testi yapabiliyorsunuz. Olası en iyi ses kalitesini elde etmek bir yana dursun, aktif gürültü engelleme özelliğinden tam verim almak adına seçeceğiniz kulaklık ucu boyutu önemlidir. Peki, en iyi seçimi nasıl yapacağız?

AirPods Pro Kulak Ucu Uygunluk Testi Yapma

Burada yazılımsal olarak destek almak en iyisi olacaktır. Yazılımsal olarak destek almak için ilk olarak kulağınıza en rahat gelen ucu takın. Hemen sonrasında yapacaklarınız ise şöyle:

  • AirPods Pro kulağınızdayken iOS cihazınızdan “Ayalar” kısmına girin.
  • Ayarlar bölümünden ise “Bluetooth” kısmına girin.
  • Aygıt listeniz görüntülenecek ve buradan da AirPods Pro yanında yer alan “i” simgesine dokunmanız gerekiyor.

AirPods Pro Kulak Ucu Uygunluk Testi

  • Sonrasında kulak ucu uygunluk testi kısmına dokunun. (Eğer kulak ucu uygunluk testini ekranda göremediyseniz, burada cihazınızı güncellemeniz gerekecek. iOS cihazınızda minimum olarak iOS 13.2 sürümünün yüklü olduğuna emin olmanız gerekiyor. iPadOS işletim sistemi için de yine aynı durum geçerli.)
  • Kulak uzu uygunluk testi kısmına girdiğiniz zaman “Sürdür’e” basmanızın ardından “Oynat” düğmesine dokunun.

Test sırasında aktif gürültü engelleme özelliğine en uygun kulak başının geçerli olup olmadığı konusunda sonuç verilecek. Eğer test sonrasında size farklı bir kulaklık ucu denemeniz önerilirse, testleri tekrar uygulayın ve diğer kulak uçlarını deneyin. Burada sağ ya da sol kısımda kullandığınız kulaklık uçlarının da farklı olduğunu görmek mümkün olabilir. AirPods Pro kulaklık ucu uygunluk testi bunun sonucunu size verecektir ve en iyi ayarı yapmanızı sağlayacaktır.

İLGİLİ HABER:  PowerBeats Kulaklıklar H1 Çipleriyle Yenilenecek

Kulaklık ucunu çıkarma

AirPods Pro Kulak Ucu Uygunluk Testi

Kulaklık ucu takma

AirPods Pro Kulak Ucu Uygunluk Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?