En İyi Torrent Siteleri (2018 güncel)

1
33

Torrent siteleri, 2016 yılında iki büyük torrent sitesinin kapatılmasıyla büyük bir şok yaşamış ve endişe içinde sıranın kendilerine gelmesini beklemişti. KickassTorrents (KAT) ve ExtraTorrent‘in kapatılmasının ardından, gözler sektörün lideri The Pirate Bay‘a çevrilmişti. Ancak beklenen olmadı ve lider torrent sitesi kullanıcılarına hizmet vermeye devam etti. Tabii bu popüler torrent sitesi için her şeyin güllük gülistanlık olduğu anlamına gelmiyordu. Zira, aralarında Yeni Zelanda ve Avusturya’nın da olduğu bazı ülkeler The Pirate Bay’a erişim yasağı koymuş durumda.

Her şeye rağmen, torrent tutkunlarına hizmet vermeye devam eden oldukça kaliteli torrent siteleri mevcut. Siz de torrent dosya indirmeden yapamıyorsanız ve sizi yarı yolda bırakmayacak platformlar arıyorsanız, 2018’in en iyi torrent sitelerinden oluşan listemize göz atmalısınız.

1. The Pirate Bay

KickassTorrents veya Torrentz’yi duyduysanız, muhtemelen The Pirate Bay (TPB)‘ı da duymuşsunuzdur. TPB, “galaksinin en dayanıklı BitTorrent sitesi” olarak tanımlanıyor. Bu unvana, son yıllarda yaşanan çok sayıda kapatma ve alan adına el konma işlemlerinden sıyrılmayı başardığı için layık görüldü.

2018 en iyi torrent siteleri

2. RarBG

RarBG, 2008 yılında BitTorrent tracker olarak başladı ve günde 300.000’den fazla kullanıcıya torrent dosyaları ve magnet bağlantıları sağlamaya başladı. Web sitesi, yeni başlayanlar için anlaşılması kolay bir arayüze sahip olmakla birlikte, büyük bir topluluk torrentlerle ilgili geri bildirim gönderiyor.

RARBG Torrent Sitesi

3. YTS.ag

YTS.ag, TPB ve RarGB’den biraz farklı olmasına rağmen, film kategorisinde uzmanlaşmış diğer bir BitTorrent tracker’dır. Ziyaretçiler, YTS.ag’nin sade ve pürüzsüz arayüzünden hoşlanıyorlar. Yüksek çözünürlüklü 720p, 1080p ve hatta 3 boyutlu devasa bir film arşivine sahip.

YTS.ag Torrent Sitesi

4. 1337X

1337X, KAT ve ExtraTorrent’in kapatılmasından sonra tanınmaya başlayan bir başka torrent sitesidir. 2007’de kurulan 1337X sitesi, 2016 yılından sonra büyük bir trafik sıçraması yapmıştır. 1337X yeni, temiz bir giriş sayfası ve geniş bir film, dizi ve oyun yelpazesi ile sektörde doğru adımlar atmaya devam eden güçlü bir torrent sitesidir. Platformun tek dezavantajı, Google’ın siteyi Google Arama’dan çıkartmış olmasıdır.

1337X torrent sitesi

5. Zooqle

Zooqle, her ne kadar harika ve son derece sezgisel arayüze sahip olması nedeniyle bunu söylemek zor olsa da, torrent sahnesine yeni çıkmış bir oyuncudur. En sevdiğiniz diziler ve filmleri indirmek için sitede bir hesap oluşturabilirsiniz. Zooqle, 1.300’ün üzerinde dizi ve 30.000’den fazla filmin yer aldığı arşiviyle, kullanıcılarına kolay ve etkili bir erişim sunuyor.

Zooqle torrent sitesi

Zooqle ile ilgili bir diğer hoş nokta, (ExtraTorrent’deki gibi) agresif reklamların ve açılır pencerelerin bulunmaması. Zooqle’ın veritabanı bu listedeki diğer büyük isimler kadar geniş değilse de, sitenin genel kalitesi ve hissettirdiği bu yeni torrent sitesine olan güveni arttırıyor.

2018’in En İyi Torrent Siteleri: Sonuç

2016 ve 2017, torrent dünyası ve P2P topluluğu için çarpıcı yıllar oldu. Web sitesi kapatma işlemleri, polis soruşturmaları ve artan medya dikkati topluluk üzerine büyük bir ışık tuttu.

2018 yılı da, torrent sitelerine karşı savaşmaya hazır hükümetler ve telif hakkı sahipleri ile bir başka heyecan verici yıl olacak. The Pirate Bay veya RarBG gibi büyük torrent siteleri de, KickassTorrents’in kaderiyla yüzleşecek mi hep birlikte göreceğiz.

UYARI: Torrent ile film, dizi ve oyun indirmek yasadışıdır. Bu tür eserlerin kullanım hakları telif hakkı sahiplerine aittir. Açık IP adresinizden her torrent indirdiğinizde, cezai sorumluluğunu da almış oluyorsunuz.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

1 YORUM

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here