En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları ve Özellikleri

0
4394
En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları

Apple’ın özellikle iPad serilerinde, dokunmatik yüzeyin ayrıcalıklarından yararlanılarak özel grafik çalışmaları yapmak ve fotoğraflarınızı farklı detaylarla düzenlemeniz mümkün. Özellikle Apple’ın yeni iPad serilerini düşünecek olursak artık tasarım konusunda ilk akla gelen ürünler iPad serileri olmaya başladı. Aslında baktığınızda sadece iPad modelleri içinde değil, bunun yanında iPhone modelleri içinde detaylı tasarım oluşturmak mümkün olmasa da en azından fotoğraf düzenleme işlemine bir hayli önem veriliyor. Bu noktada en önemli kısım ise uygulamalar. Uygulamalar sayesinde Apple’ın cihazlarında yer verdiği teknolojilerden sonuna kadar yararlanabiliyorsunuz. Peki En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları hangileri? Detaylarıyla bakalım.

En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları

Intinite Painter

En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları içerisinde ilk sırada yer verdiğimiz uygulama Infinite Painter uygulaması. Özellikle resimleri düzenleme konusunda bir hayli başarılı olan uygulama, 80’den fazla doğal fırça ayarı sunuyor. Yani her çizim moduna ve boyama moduna özel olarak fırça seçimi yapabiliyorsunuz.

Katman modları, bunun yanında Photoshop modları ve perspektif modları bulunan uygulamanın, onlarca kırpma ve düzenleme seçeneği mevcut. Bunun dışında PSD düzenleme konusunda da imkan veren uygulamanın, çizimleri çok rahat düzenlemenizi sağladığını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca uygulamanın ColourLovers desteğinin bulunduğunu ve sonsuz renk desteği sunduğunu da belirtelim. Ayrıca uygulamanın en büyük avantajının boyutu olduğunu da belirtelim.

İstediği iOS sürümü: 9.2 ve üzeri

Uygulamanın Boyutu: 23 MB

Dil Desteği: Ne yazık ki Türkçe dil desteği yok. Bu nedenle araçların özellikleri ve kullanım amaçları için verilen ipuçlarında biraz zorlanabilirsiniz.

Uygulamanın İnceleme Videosu;

Intinite Painter İndirme Linki

İbis Paint X

En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları içerisinde en başarılı ve en kolay arayüze sahip olan uygulamalardan biri olan İbis Paint X, ileri seviye kullanıcılar içinde, henüz tasarım çalışmalarına yeni başlamış olan kullanıcılar içinde destek veriliyor. Uygulamanın içerisinde yer alan dip kalemleri, keçe uçlu kalemler, dijital kalemler, düz fırçalar vb 142 adet fırça bulunmakta. Yani hemen her tasarımı net bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

İbis Paint X

Çizim modlarına göre kalem seçimleri yapabiliyorsunuz. Uygulamanın en büyük artısı ise katman çizimlerine izin vermesi. Yani çok boyutlu görüntüler oluşturmanız ve render düzeni sağlamanız mümkün. Bunun için cihazınızın RAM belleği de oldukça önemli. Belleğinizin izin verdiği ölçüde katman oluşturabiliyorsunuz. Parametre ayarlarından perspektif ayarlarına kadar hemen her ayarın yapılabildiği uygulamada, en büyük ayrıcalık ise çizimlerinizi nasıl yaptığınızı kaydedebilmeniz. Bu sayede çizimlerinizin videosunu daha sonra paylaşabiliyorsunuz. Bu uygulamanın daha çok anime karakteri oluşturmak için kullanıldığını da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (19 Şubat)

İstediği iOS sürümü: 8.0 ve üzeri

Uygulamanın Boyutu: 46 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği var.

İbis Paint X İndirme Linki

Assembly

Vektör görüntüleri oluşturmanızı sağlayan uygulama, hem çizimlerinizi düzenlemenize hem de logolar ve diğer birçok vektör görüntüsü oluşturmanıza olanak sağlıyor. Sadece kendi çizimleriniz değil 180 üzerinde temel çizimden birini seçerek bunların üzerinde geliştirmelerinizi tamamlayabilirsiniz. İlgi çeken tasarımlar oluşturmak için birçok ayrıcalık sunan uygulamanın belli şekillerle çizim oluşturması da mümkün kılınıyor.

İstediği iOS sürümü: 9.0 ve üzeri

Uygulamanın Boyutu: 105 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği yok.

Uygulamanın Videosu;

Assembly İndirme Linki

Adobe Illustrator Draw

Adobe tarafından sunulan profesyonel uygulamalardan biri olan uygulama, tüm popüler Adobe çizim araçlarını içermekte.

Adobe Illustrator Draw

Vektör çizimleri, yüksek çözünürlüklü çizimler, özel görüntüleme modları ve oluşturduğunuz tasarımları paylaşma özelliğiyle beraber, Adobe Illustrator Draw bir hayli öne çıkıyor.

Adobe Illustrator Draw

İstediği iOS sürümü: 9.0 ve üzeri

Uygulamanın Boyutu: 108 MB

Dil Desteği: Türkçe dil desteği var.

Adobe Illustrator Draw İndirme Linki

En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları arasında şu an da bu seriler bulunuyor. Özellikle En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları içerisinde son başlattığımız uygulamanın Adobe profesyonelliği ile kullanıcıların beğenisine sunulduğunu ve bir hayli işlevsel bir uygulama olduğunu da ekleyelim. Her hafta düzenli olarak En İyi Ücretsiz iOS Tasarım Uygulamaları paylaşımlarına devam edeceğiz. Uygulamalar hakkında sorularınız ve yükleme aşamasında ya da kullanım aşamasında sorunlarınız varsa yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İPhone 8 Cam Kasalı Konsept

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?