En iyi performans gösteren ilk 10 IOS cihazı

iPad Pro, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPad Mini, iPhone XR benchmark testleri

0
250
Speedtest iOS

Antutu Şubat ayının Benchmark test sonuçlarını açıkladı. BenchMark testleri bilgisayar ve mobil cihazların çeşitli konulardaki performanslarını gösteren çok ayrıntılı ve güvenilir bir testtir. iPhone, iPad veya MacBook ne alırsanız alın, performans testlerini mutlaka kontrol edin. Antutu istatistiğini ve testlerini 1 Şubat ve 29 şubat arasında yapmış. Sıralamayı yaparken en yüksek veya en düşük skorlara bakılmamış. Tüm testlerin ortalamaları alınmış.

Testler son versiyon olan Antutu Benchmark V8 ile yapılmış. Test senaryolarına “Terracotta Warriors” da eklenmiş. Antutu test sonuçlarını verirken şu uyarıyı yapmış: “Lütfen sonuçları Android sonuçlarıyla kıyaslamayın.”

 

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi IOS aygıtlarında en yüksek skoru iPad Pro 3 (12.9 inç) almış. Apple’ın bu yıl geliştirdiği iPad Pro testlerde hep çok iyi skorlar alıyor. Tam bir performans canavarı bir cihaz çıkarmış Apple. Ardından da iPhone 11 Pro max geliyor. Apple’ın son işlemcisi A13 Bionic’e sahip olan iPhone 11 Pro, iPhone kategorisinde en yüksek skoru almış. iPhone 11 Pro her yönüyle uç noktalarda olan bir telefon olmuş. Arkasından gelen iPhone 11 de A13 Bionic işlemcisine sahip. Neredeyse iPhone 11 Pro’ya yakın bir sonu almış. iPhone 11 7000 TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, iPhone 11 Pro 13000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Fiyat / Performans oranını düşünürsek iPhone 11 daha üstte diyebiliriz. Ardından gelen iPad Air 3, de iPhone 11’e yakın bir sonuç almış.

 

İLGİLİ HABER:  3600 TL DEĞERİNDE DEV ÇEKİLİŞ

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?