2018’in En İyi Bilgisayar Oyunları

4
4699

2018’in En İyi Oyunları Hangileri Olacak?

Oyun dünyası heyecan dolu geçen bir yılı geride bıraktı ve şu anda 2018’in en iyi oyunlarını beklemeye başladı. Uzun süre önce tanıtımları yayınlanan bilgisayar oyunları, sırayla oyunseverlerin beğenisine sunuluyor. Bu yıl hangi oyunların en iyiler listesine gireceği de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 2018’in en çok beklenen PC oyunları, bu listenin üst sıraları için en büyük adaylar arasında yer alıyor.

Ayrıca bakınız: Gelmiş geçmiş en iyi korku oyunları

Ni no Kuni 2

Ni no Kuni: Wrath of The Witch, Japon sinemasının benzersiz ustalarından Studio Ghibli’nin öncülüğünü yaptığı ve tüm dünyadaki RPG tutkunlarını hayranlıkla birleştiren büyüleyici ve hareketli bir macera oyunuydu. Bilgisayara gelmemesi ise yayıncı şirket için bir utanç kaynağıydı.

Ancak şirket, Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom‘da aynı hatayı yapmayacak ve heyecan dolu oyun PC’ye gelecek!

Geliştirici: Level-5
Tür: RPG
Platformlar: PlayStation 4, Microsoft Windows
Yayıncılar: Level-5, Bandai Namco Games
İlk piyasaya sürülme tarihi: 23 Mart 2018

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance, 2017’nin en çok beklenen oyunları arasında yer alıyordu. Ancak, senaryosu ortaçağda geçen RPG, 2018 yılına kaldı. Warhorse Studios’un tüm pastoral güzelliğiyle 15. yüzyıl Bohemia’sını yansıttığı oyun, keşfedilmek için yalvaran bir rüyaya benziyor.

Geliştirici: Warhorse Studios
Tür: RPG
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, Mac OS
Yayıncılar: Warhorse Studios, Deep Silver
İlk piyasaya sürülme tarihi: 13 Şubat 2018

Far Cry 5

Far Cry 5, Ubisoft için daha mütevazi bir güncelleme olabilir. Montana’daki kurgusal bir bölge olan Hope County, haksızlık edici derecede dindar vaiz Joseph Seed ve çılgın mezhep çetelerine ev sahipliği yapıyor.

Geliştirici: Ubisoft
Tür: Aksiyon-macera, FPS
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Yayıncılar: Ubisoft
İlk piyasaya sürülme tarihi: 27 Mart 2018

We Happy Few

Compulsion Games’in 60’lı yıllarda geçen şehirde sağ kalma oyununda Wellington Wells sakinleri, Joy olarak bilinen halüsinojen sakinleştiriciyi kullanmaya zorlanıyorlar. Oyundaki karakteriniz Downer adı verilen Joy maddesinin esiri olmaktan kurtulmuş insanlardan biridir. Downer’lar bir araya gelerek kasabadan kaçma planları yapmaktadır. Ancak bu sırada diğer kasaba sakinlerinin dikkatini çekmemek için hala Joy kullanıyormuş gibi yapmakta ve hayatta kalmak için çöplerden yiyecek toplamak zorundadırlar.

İLGİLİ HABER:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (7 Şubat)
Geliştirici: Compulsion Games
Tür: Hayatta kalma-korku oyunu
Platformlar: Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows, Linux, Mac OS
Yayıncılar: Ubisoft
İlk piyasaya sürülme tarihi: 27 Mart 2018

Untitled Goose Game (İsimsiz Kaz Oyunu)

House House’un geliştiricileri tarafından hazırlanan bu oyun henüz bir ada sahip değil. Ancak oyunun konsepti, kesinlikle yeni bir türü ortaya çıkartacak gibi duruyor.

Köyde güzel bir hafta içi sabahı ve siz korkunç bir kazsınız. Push Me Pull You’nun yapımcılarından 2018’de çıkması beklenen oyunda, sosyopatik bir kaz olarak iki etkileşim yaşayacaksınız gibi görünüyor: Kaz sesi çıkarmak ve gaganızla eşyaları çalmak. Oyun hakkında henüz çok şey bilinmiyor, ancak şimdiye kadar görülenler oyunseverlerin iştahını kabartmaya yetti diyebiliriz.

Geliştirici: House House
Tür:
Platformlar: Microsoft Windows
Yayıncılar: House House
İlk piyasaya sürülme tarihi: 2018

Anthem

Çok oyunculu bir aksiyon-RPG oyunu olan Anthem, 2018’de çıkacak olan servis oyunları serisi arasında en umut verici olan gibi görünüyor. Büyük hayvanlarla dolu dev bir dünyada dolaşan, bir grup kaşif olan Freelancer rolünü üstleniyorsunuz. Ayrıca, çeşitli silahlar ve süper insan yetenekleri ile donatılan Javelins denilen giysiler giyiyorsunuz.

Geliştirici: BioWare
Tür: Aksiyon RPG
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Yayıncılar: Electronic Arts
İlk piyasaya sürülme tarihi: 2018

Monster Hunter: World

Monster Hunter, Ocak 2018’in sonunda canavarın daha da geniş bir izleyici kitlesi ile buluşacak.

Tek oyuncu ve çevrimiçi modlar arasında herhangi bir ayrım yok. İzci sinekler canavarların izlerini işaretliyor ve böylece doğrudan hedefe ulaşıyorsunuz. Ekipmanları ve zırhı daha fazla noktada değiştirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Monster Hunter World, yeni avcılara her zamankinden daha iyimser görünüyor ve 2018’de zamanınızın büyük bir bölümünü çalması söz konusu.

Geliştirici: Capcom
Tür: Aksiyon RPG
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Yayıncılar: Capcom
İlk piyasaya sürülme tarihi: 26 Ocak 2018

Bunlar 2018’de PC’lerimize girmeleri için çok heyecan duyduğumuz oyunlar. Peki, siz 2018’de hangi oyunları bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden bize bildirin.

İlginizi Çekebilir:

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?