En İyi Netflix Dizileri 2019 (Liste)

En İyi Netflix Dizileri 2019 ve bu dizilerin konuları....

12
584
En İyi Netflix Dizileri 2019

İnternetin kullanımının yaygınlaşması, içerik platformları arasında da yeni bir yarışın ortaya çıkmasını sağladı. YouTube gibi video platformları bir yana, bu alanda televizyon dünyasını internete taşıyan platformlarda var. Bunlardan birisi de Netflix. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan servis, hem film hem de dizi içerikleriyle öne çıkıyor. Hemen herkes tarafından merak edilen kısma gelelim. En İyi Netflix Dizileri hangileri? Bu kadar çok kullanılan servisin gözde dizilerini bir araya getiriyoruz. Hemen En İyi Netflix Dizileri 2019 listemize geçelim.

En İyi Netflix Dizileri 2019 Tam Liste

Yapımlara geçmeden önce kısa bir bilgi verelim. Netflix dizileri içerisinde Türk yapımları da yer almaya başladı. Muhtemelen her geçen gün Türk yapımlarının sayısı da artacak. Fakat şu an için izleme oranları ve ünlenme durumuna bakacak olursak, yabancı yapımların bir adım önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Listemizde de genelde çok takip edilen Netflix dizileri için paylaşımlar yapacağız.

Bakınız: Nedir bu Netflix? NetFlix rehberi

Talihsiz Serüvenler Dizisi

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan Talihsiz Serüvenler Dizisi, macera romanlarından uyarlanmış olan bir dizi. 2000’li yıllarda Jim Carrey’nin efsane oyunculuğuyla sinema perdesine taşınan senaryo, En İyi Netflix Dizileri 2019 arasında yer almayı hakkediyor.

Hikaye ise orijinal hikayeden çok fazla şaşmıyor. Anne ve babalarının yangında öldüğü kardeşlerin başına gelen macera dolu olaylar konu ediniyor. Tabii ki yine kötü akrabalar başrolde. Netflix macera dizileri içerisinde yer alan yapımın son olarak 2.sezonunun yayınlandığını da ekleyelim.

IMDb Puanı: 7,8

Our Planet

Netflix belgesel dizileri arasında gösterilen Our Planet, tam anlamıyla başyapıtlardan bir tanesi. WWF ile ortaklaşa hazırlanan yapım, doğa belgeseli olarak sınıflandırılabilir.

Görsellerde 4K görüntülerin kullanıldığı ve her bölümünde ayrı bir doğa harikasının öne çıktığı yapım kesinlikle kaçırılmayacaklar arasında yer alıyor.

IMDb Puanı: 9.6

Love, Death & Robots

Birçok farklı türü bir arada istiyorsanız, Love, Death & Robots tam size göre yapımlardan bir tanesi. Sadece 18 bölümü yer alıyor olsa da yapım, En İyi Netflix Dizileri 2019 listemizde yer bulmaya hak kazanan serilerden birisi.

Hem bilimkurgu hem komedi hem de korku türünü harmanlayan dizinin yorumları da oldukça olumlu.

IMDb Puanı: 8.8

Seven Seconds

Irkçılık sorununu farklı bir bakış açısıyla gündeme getiren Seven Seconds, siyahilerin yaşadıklarını ele alıyor.

Siyahilerin polisler tarafından öldürülmesine kadar varan bir dünyayı konu edinmekte. Aksiyon ve suç türünden görebileceğimiz yapım, yine başarılış seriler arasında.

IMDb Puanı: 7,7

Castlevania

Netflix en iyi animasyon dizileri arasında gösterebileceğimiz Castlevania, bayağı geniş bir hayran kitlesine sahip.

Animasyon türünün en iddialı yapımlarından biri olan dizi, 3 sezondur devam ediyor ve efsanevi Dracula’nın hikayesini ele alıyor. Animasyondan hoşlananlar için önemli yapımlardan bir tanesi.

IMDb Puanı: 8,1

The Umbrella Academy

Bir süper kahraman dizisi olan Umbrella Academy, akademide yer alan ve birbirleriyle çok fazla anlaştıkları söylenemeyen bir süper kahraman ailesini konu ediniyor.

IMDb Puanı: 8.2

Chilling Advetures of Sabrina

Bir yönüyle cadı bir yönüyle ölümlü bir insan olan Sabrina’nın şeytani güçlerle verdiği savaşı ele alan dizi, bilimkurgu yapımları içerisinde en çok tercih edilebilecek seriler arasında gösterilebilir.

IMDb Puanı: 7.8

Russian Doll

İlginç bir hikayeye sahip olan Russian Doll, katıldığı partiden ayrılmasının mümkün olmadığını öğrenen bir kadının atıldığı macerayı konu ediniyor. Dediğimiz gibi hikaye biraz ilginç gelebilir.

IMDb Puanı: 8

After Life

Hem duygusal yönü hem de komedi yönü ağır basan yapımlardan biri olan After Life, En İyi Netflix Dizileri 2019 listesinde yer almayı başarıyor. Normal bir hayat yaşarken, eşinin ölmesinden sonra depresyona girip, hayatı içinden geldiği gibi yaşamaya başlayan Tony’nin hikayesini konu edinen dizi, izlemeye değecek olan yapımlardan birisi.

IMDb Puanı: 8.5

Osmosis

İnsanların gerçek aşkı bulması konusunda yapay zekayı kullanmasını konu edinen Osmosis, son dönemin popüler uygulamaları olan çöpçatanlık uygulamalarından esintileri öne çıkarıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 ile güvenlik zirve yaptı

IMDb Puanı: 5.9

Orange is the New Black

İlk sezonunun 2013 yılında yayınlandığı bilinen dizi, en etkileyici yapımlardan bir tanesi. 7 sezondur devam eden yapım, hapishaneye düşen bir kadının hapishaneden çıktıktan sonra kaleme aldığı kitabından esinleniyor. Hatta dizide yer alan bazı karakterlerin hala yaşadığı ve bu karakterlerin de gerçeği yansıttığını ekleyelim.

IMDb Puanı: 8.1

Ozark

En İyi Netflix Dizileri 2019 arasında yer alan Ozark, bir aile babasının ailesini korumak için verdiği mücadeleyi ele alıyor. Suç ve gizemin yer aldığı dizi, türünün en iddialı yapımlarından birisi.

IMDb Puanı: 8,3

Perfume

Alman yapımı dizilerden biri olan Perfume, en iyi Netflix dizileri arasında. Bir kadın cesedinin bulunmasıyla başlayan hikayede, cinayette görev alan ve bağlantı da olan 5 kişinin yaşadıkları ele alınıyor. Sadece 6 bölümü olduğunu bildiğimiz dizi, bir çırpıda izlenecek Netflix dizileri arasında da yer almakta. Sürükleyici bir hikaye söz konusu.

IMDb Puanı: 7.2

The Haunting of Hill House

Netflix en iyi diziler hangileri?” Sorusuna cevap arıyorsanız, mutlaka The Haunting of Hill House yapımıyla karşı karşıya kalacaksınız. Perili evde büyüyen ve sıra dışı olaylar yaşayan 5 kardeşin hayatının ele alındığı dizi de bol bol peri ve hayalet görüyoruz.

IMDb Puanı: 8.7

13 Reasons Why

Netflix dizileri içerisinde en farklı yapımlardan birisi olarak değerlendirebileceğimiz 13 Reasons Why, bir dönem gençleri intihara yönelttiği gerekçesiyle gündeme gelmiş ve eleştirilen hedefi haline gelmişti.

Buna rağmen ilgiyle izlenemeye devam eden dizi, sevgilisi intihar eden bir genci konu ediyor. Gerçeklik ile hayal dünyasının bir araya getirildiği yapımın, intihara özendirmesi gibi bir durumu olup olmadığı hala tartışılmakta.

IMDb Puanı: 8

Sense8

Netflix en iyi bilimkurgu dizileri içerisinde yer alan Sense8, insanların zihinleri arasında telepatik bir bağlantı kurulmasını konu ediniyor. Biten diziler arasında yer alsa da izlenebilecek en iyi bilimkurgu dizileri arasında önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

IMDb Puanı: 8.4

BoJack Horseman

Bambaşka yapımlardan biri olan Horseman, Netflix en iyi animasyon dizileri arasında yer alıyor. Tam anlamıyla hayal gücünün sınırlarını zorlayan animasyon, 6 sezondur devam ediyor ve En İyi Netflix Dizileri 2019 arasında da yer almayı sonuna kadar hakkediyor.

IMDb Puanı: 8.5

Dark

Bir çocuğun kaybolması sonrasını ele alan ve küçük bir kasabada geçen olayları konu edinen Dark, gizemli olayları ele alıyor ve hem suç hem de bilimkurgu unsurlarını öne çıkarıyor. Netflix en iyi bilimkurgu dizileri arasında da gösterebileceğimiz yapımın yeni sezonu da yakında gelecektir.

IMDb Puanı: 8,6

MindHunter

Cinayet üzerine kurulan hikayesiyle dikkat çeken yapım, iki FBI ajanının seri katillerle karşı karşıya kalmasını konu ediniyor. Ayrıca hikayenin gerçek hikayeden esinlenerek hazırlandığını da ekleyelim.

En İyi Netflix Dizileri 2019 listemizde yer verdiğimiz yapımlar şimdilik bu kadar ile sınırlı. Siz de beğendiğiniz dizileri bize yorum bölümünden iletmeyi unutmayın. Sizden gelen önerileri listemize ekleyeceğiz. Mutlaka önerilerinizi bekliyoruz. Listemizi önerilerinizle beraber uzatalım.

Sizden Gelenler

Sherlock

Efsane dedektifin hayatını konu Sherlock, şu ve polisiye alanında en iyi yapımlardan biri. Netflix platformunda da boy gösteren dizi, 4 sezonla karşımıza çıkıyor.

IMDb Puanı: 9.1

How I Meet Your Mother

Efsane haline gelmiş yapımlardan biri olan How I Meet Your Mother, 4 Emmy ödülüne sahip olan nadir dizilerden biri. Durum komedisi türünün en iyi örneklerinden biri olan How I Meet Your Mother için bölümlerin biraz kısa olduğunu ve 2014 yılında dizinin sona erdiğini ekleyelim. Netflix üzerinden tüm bölümlere ulaşabilirsiniz.

IMDb Puanı: 8.3

Lucifer

Fantastik polisiye dizilerinden biri olan Lucifer, cehennemden kaçıp Los Angeles’a yerleşen ve gece kulübü açan bir şeytanın hikayesini ele alıyor. Dizinin 4.sezonunda olduğunu belirtelim.

IMDb Puanı: 8.2

Narcos

Aksiyon ve suç dünyasını konu edinen Narcos, Güney Amerika’da suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Pablo Escobar’ı ele alıyor.

IMDb puanı: 8.8

12 YORUMLAR

    • Sadece netflix olur yahu truvalı. Ben diğer dizi-film sitelerini de araştır derim. Hepsinde farklı farklı diziler-filmler var. Köreltme kendini kardeş.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?