1Sony WH-100XM2

Sony’nin en iyi gürültü önleyici kulaklıkları en iyi Bose kulaklıklar ile benzerlik gösteriyor.

Sony WH-1000XM2, daha iyi pil ömrü ve daha düşük fiyat etiketi de dahil olmak üzere, önceki modeline göre küçük ama önemli iyileştirmeler içeriyor.

Daha iyi gürültü önleme, daha uzun pil ömrü

Zaten mükemmel olan gürültü önleme atmosferik basınç optimizasyonu, ortam ses kontrolü, ekolayzer ve surround ve ses pozisyonu kontrolü ile geliştirildi. Eklenen özelliklerin, sesi ortamınıza daha iyi uyarlamanıza yardımcı olacağı vaat ediliyor. Uçak kullanımı için tasarlanan atmosferik basınç optimizatörü, şu anda bu kulaklık için benzersiz bir özellik olarak dikkat çekiyor. Sony’nin Kulaklık Bağlantı (Headphones Connect) uygulaması tüm bu yeni özellikleri istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlıyor.

2Bose QuietComfort 35 II

Hali hazırda mükemmel olan Bose QuietComfort 35 daha iyi bir dokunuşa sahip oluyor.

Bose’un QuietComfort 35 II kablosuz gürültü önleyici kulaklığı, sol kulak banında dokunmanıza gerek kalmadan Google Asistan’a bağlanmanızı sağlayan yeni bir “Eylem” butonuna sahip olması ve görünüm, ses ve performans olarak orijinal görünüyor. Siyah ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olan QC35 II, Google Asistan’ı entegre eden ilk kulaklık olma unvanı taşıyor.

3Jabra Elite 65t

Jabra’nın ilk ve ikinci nesil Elite Sport kulaklıkları piyasadaki kalbur üstü kablosuz kulaklıklardan biriydi. Ancak 2016’nın sonlarına doğru kategoriye hakim olan Apple AirPod’ları için rakip olmadıklarını kanıtladılar.

Elite 65t ve su geçirmez Elite Active 65t’nin AirPod satışlarını nasıl etkileyeceğini bilmiyorum. Ancak, Apple rakiplerine göre daha güvenilir bir uyum ve daha iyi ses yalıtımı da dahil olmak üzere performans avantajlarına sahip.

4V-Moda Crossfade 2 Wireless

V-Moda’nın yeni 330 $ ‘lık Crossfade 2 Kablosuz kulaklığı hakkında ilk fark edeceğiniz şey, önceki modelden biraz daha rahat olmasıdır. Ekstra konfor, yeni ve daha kalın kulak pedlerinden geliyor. V-Moda’nın önceki tam boyutlu kulaklıkları için satın alabileceğiniz isteğe bağlı XL kulak pedleri kadar derin olmasa da, daha fazla yastıklama sunuyorlar.

Yeni bir 50 mm’lik sürücü, kablolu modda daha fazla frekans tepkisi ve pil ömründe 14 saate kadar artış var. Bununla birlikte, daha büyük bir batarya kulaklığın ağırlığını artırıyor. Crossfade 2 Wireless, standart alüminyum muhafazalarla birlikte 309 gramlık (selefi 292 gram ağırlığa sahipti) bir ağırlığa sahip.

5Beats Studio3 Wireless

Beats’in 350 $’lık amiral gemisi gürültü azaltıcı kulaklığının arkasındaki felsefe, yeni özelliklerle piyasa sallaması. Birkaç yeni renk seçeneğinin yanı sıra, dört yıl önce piyasaya sürülen selefiyle neredeyse aynı görünüyor.

Bazı dikişlerin iyileştirilmesi sayesinde, kulak içi kulaklıklar biraz daha yumuşak ve bu da rahat hissettirmesini sağlıyor.

Yeni Beats ses, pil ömrü ve gürültü önleme gibi çeşitli açılardan daha iyi performans gösteren bir kulaklık.

6Apple AirPods

Apple’ın 159 dolarlık kulaklığı, özellikle Apple ürünü sahipleri için beklenilenden daha iyi bir kablosuz kulaklık olarak piyasaya çıktı.

Kullanıcıların AirPods’u sevme nedenlerinin başında kulaklığın şekli ve kulak içine ne kadar sıkı bir şekilde uyduğu oldu. Çoğu kişinin kulakların makul ölçüde iyi uyuyor olsa da, belirli bir kullanıcı yüzdesi için gerçekten tabiri caizse “cuk oturuyorlar”.

7Bose SoundSport Wireless

Yıllar boyunca kendi kendime en iyi Bluetooth spor kulaklığının hangisi olduğunu sordum. Klasik cevabım hiçbirinin mükemmel olmaması, hepsinin dezavantajlarının olması ve yalnızca bir avuç en iyi modelin harika çalışıyor olması oldu.

Şirketin ilk Bluetooth spor kulaklığı olan Bose SoundSport Wireless da mükemmel olmasa da, şu anda piyasada olan en iyi Bluetooth spor kulaklık olabilir.

Peki, onu en iyi yapan nedir? Kulağınıza takmak için çok rahat olmaları, ses kalitesinin harika olması, iyi tasarlanmış olması ve aşırı yüksek fiyata sahip olmaması.

İLGİLİ HABER:  En İyi Telefonlar (Ağustos 2018)

8Sennheiser HD 4.50 BTNC Wireless

Kimse Sennheiser’ın bütçe bilincine sahip HD 4.50 BTNC Wireless’ın devreye girdiği yüksek kaliteli bir kablosuz gürültü önleyici kulaklığa kayıtsız kalamaz. 200 $ ucuz değil, ancak Sony ve Bose modellerinden bazılarına ödeyeceğinizden daha ucuz.

Sennheiser, HD 4.50 BTN Wireless’ın tasarımında, düşük fiyat noktasına ulaşmak için bazı noktalardan ödün verdi. Ürün tamamen plastikten ve kulak pedleri hafızalı köpüğe sahipken, onları örten malzeme lüks hissettirmeyen sentetik bir deri ve yüksek bütçeli modellerde bulacağınız gerçek deri kadar nefes almıyor.

9Sony MDR-1A

Sony’nin MDR-1A’sı, birkaç yıl önce piyasaya çıkan ve çok sevilen “premium” kulak üstü kulaklık MDR-1R’nin devamı niteliğinde.

Daha önceki modelin son derece rahat olduğu biliniyordu ve 300 $’a mal olan çok benzer görünümlü 1A, bazı küçük tasarım değişiklikleri sayesinde daha da rahat bir hale geldi. Birincisi, kulaklık tasarımı biraz daha farklı: daha yumuşak dolgu ve başınıza daha iyi uyması için hafif açılı yastıklara sahip. MDR-1A’nın üzerindeki kaplama da biraz daha dokulu. Bu küçük bir detay ancak biraz daha rahat olmasını sağlıyor.

En büyük tasarım değişikliklerinden biri, MDR-1A’nın kulaklıklarının MDR-1R’lere göre ters yöne dönmesi. Bu büyük bir değişiklik çünkü kulaklıklar artık boynunuzda dururken köprücük kemiklerinize yaslanacak. Başka bir deyişle, boynunuza taktığınızda ve onları kullanmadığınızda çok daha rahat hissettirecekler.

10Sennheiser Momentum 2.0

Sennheiser’ın yüksek kaliteli kulaklıkları uzun süredir bu kadar rahat olmamıştı. Kullanım uyumluluğu kişiden kişiye değişse de, Sennheiser için Momentum 2.0 adıyla piyasaya çıkan ve 350 dolarlık liste fiyatı taşıyan ikinci nesil Momentum’da bazı tasarım değişiklikleri mevcut.

Aslında, Sennheiser hem Momentum over-ear (kulağı içine alan) hem de on-ear (kulağın üstünde duran) modellerin tasarımlarını değiştirdi. Artık kablolu ve kablosuz versiyonları var ve taşıma çantalarında dururken onlara bir imza sağlayan yeni bir katlama tasarımına sahipler.

11BeatsX

Apple’ın AirPod’ları, Eylül 2016’da iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte duyurulduklarından beri kulaklık dünyasının merkezindeydi. Ancak, şirketin yan kuruluşu olan Beats by Dre’nin başka bir Apple kablosuz kulaklık daha var: The BeatsX. AirPods gibi BeatsX de gecikti ancak resmi olarak 10 Şubat itibariyle piyasaya çıktı.

BeatsX AirPods, PowerBeats3 Wireless ve Solo3 Wireless’da bulunan Apple’ın yeni düşük güçlü Bluetooth yongası olan W1’i kullanıyor ve işletim sistemlerinin en son sürümleriyle güncellenen Apple cihazlarıyla otomatik eşleştirmeye izin veriyor. Ancak BeatsX, yeni üç Beats modeli arasında Apple’ın tasarım ve mühendislik ekiplerinin yardımıyla tasarlanan ilk ve tek model. BeatsX’in bir diğer avantajı ise Lightning kablosuyla şarj edilebilen tek kulaklık olması.

BeatsX, LG’nin Tone kulaklıklarıyla bu kadar popüler hale getirdiği ve diğer şirketlere ait bir ürün yelpazesinden kopyaladığı boyun bandı tarzı kablosuz kulaklığa yeni bir bakış açısı getirdi. Apple ve Beats Amerika’yı yeniden keşfetmedi ancak daha iyi bir tane inşa ettiler.

12Audeze Sine

450 $ fiyat etiketine sahip Audeze Sine uyumlu ve rahat, düşük distorsiyonlu ses kalitesine sahip “düzlemsel manyetik sürücüleri” (standart kulaklık hoparlörü yerine kullanılan yeni bir teknoloji) kullanan en ucuz kulaklıklardan biri.

Ancak bilmeniz gereken, bu kulaklığı özel yapan şeyin kapalı bir tasarıma sahip olmasıdır. Aslında, mobil kullanım için optimize edilmiş birkaç düzlemsel manyetik modelden biri ve dünyanın ilk “kulak üstü” düzlemsel manyetik kulaklığı olarak pazarlanıyor.

Açık-sırtlı modeller genellikle daha net ve havalı bir ses sunuyor. Ancak aynı zamanda dışarıya ses verdikleri için diğer insanların yanında kullanmak daha az ideal hale geliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?