En iyi iPhone hangisi? (2018 )

0
1299
iPhone x önden görünüş.

Bugün satın alabileceğiniz en iyi iPhone; 256 GB iPhone X’tir. Küçük bir iPhone gövdesi büyüklüğüne, Plus ölçüsündeki bir telefonu sığdıran, en iyi ekran ve kamera teknolojisine sahip, çerçevesiz ekranı ile iPhone X. 

Eskiden Apple her yıl bir iPhone modeli çıkarırdı. Artık öyle değil. 2017 yılında tanıtımı yapılan iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus; 2016 yılının modelleri iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iphone 6s Plus ve diğerleri..

iPhone almak isteyen kullanıcıların kafasını karıştıran bu model çeşitliliğinde, kafası karışan müşterilere yardımcı olalım istedik.

Yazıyı yazdığımız Mayıs 2018 itibarıyla Apple’ın resmi sitesinde 6899TL’ye satılan iPhone X  256 GB modeli şüphesiz Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en iyi telefon.

Neden en iyi iPhone; iPhone X?

  • Normal bir iPhone ölçülerine sığdırılmış, piyasanın en iyi Plus OLED ekranına sahip bir telefondan bahsediyoruz. Bu sayede “büyük ekrana sahip olmanın bedeli, büyük boyutlu telefon almaktır” tezini de çüreten bir telefon X.
iPhone x önden görünüş.
  • HDR10 uyumu ve Full Dolby Vision teknolojisi ile 4K çözünürlükteki videoyu 60 fps oynatmasıyla gezegendeki en iyi telefon. Bu sayede Netflix, iTunes, Amazon gibi sitelerdeki kaliteli içerikleri izleyebilirsiniz. Işıkları ve gölgeleri net bir şekilde gösterir.

 

  • Ön kamerada bulunan TrueDepth teknolojisi ile Portre modunu kullanabilmesi (arkadaki dual kamera gibi..) ile iPhone X bir numara. Artık hareket ederken çekimi kolaylaştıran optik stabilizasyon sistemi de var.

 

  • AR teknolojilerine de balıklama dalmanızı sağlayabilecek FaceID yüz tanıma sistemi de işin cabası.

 

  • iPhone X’in arka tarafında da bir tanesi ƒ/1.8 geniş açılı ve diğeri de ƒ/2.4 “telephoto” lensli çift kamera var. Bu kameralarla 2X optik zoom ve 10X dijital zoom alabiliyorsunuz. Aynı zamanda portre modu ve portre ışıklarıyla profesyonel resimler çekebiliyorsunuz. 
İLGİLİ HABER:  iPhone X’i Ana Ekran Düğmesi Olmadan Nasıl Kullanacağız
iPhone X arka görünüş
  • iPhone X ile 60 fps 4K ve 240 fps 1080p videolar çekebilirsiniz. 

 

  • Apple’ın yeni geliştirdiği Animoji karakterlerini çekimlerinizde kullanabilirsiniz.

  • iPhone X’in piyasada 64 GB ve 256 GB olmak üzere 2 çeşidi bulunuyor. 256 GB daha pahalı doğal olarak. Ama çektiğiniz yüksek kalitede resimleri ve videoları saklamak için 256 GB daha uygun.

 

  • iPhone X’in 2 renk seçeneği bulunuyor. Bunlar Gümüş ve Uzay Grisi. Gümüş rengi klasik iPhone’lara benziyor. Ama Uzay Grisi modeli iPhone X’ im ben diye bağırıyor. 
iPhone X renkleri

Sonuç olarak;

Fiyatı sizin için sorun değilse şimdilik alabileceğiniz en iyi iPhone 256 GB iPhone X. Apple Türkiye resmi fiyatı 6899 TL. Yurtdışından ucuza getirtmek de mümkün oluyor. Amazon sitesinde 1000 dolar civarında satılıyor. 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?