En iyi iPhone fotoğraf saklama uygulamaları

0
2907

iPhone’unuzda gizli kalmasını istediğiniz bazı resimler mi var? Çocuğunuza, eşinize veya bir arkadaşınıza telefonunuzu kullanması için verebilir ve telefon içindeki fotoğrafları görmesini istemeyebilirsiniz. iPhone’unuzda fotoğraf saklamak için kullanabileceğiniz birçok iOS uygulaması bulunmakta. Bu yazımızda en iyi iPhone resim gizleme uygulamalarından bahsedeceğiz.

Private Photo Vault – Pic Safe

Private Photo Vault uygulaması ile fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Fotoğraflar görüntülenmek istediğinde uygulama sizden parolanızı girmenizi isteyecektir. Parolanızı hatırlamamanız halinde mail adresi de yeterli oluyor.

Parolanızı belirledikten sonra uygulamayı kullanabilirsiniz. Fotoğraf rulonuzdan veya kameranızdan gizlenmesini istediğiniz fotoğrafı seçmeniz yeterli. Uygulamaya fotoğraf ekledikten sonra, size bu resmin orjinal konumundan silinip silinmeyeceğini soracak. Resmi kimsenin görmesini istemiyorsanız orjinal konumundan silinmesine izin vermeniz gerekiyor.

Bu uygulama ile farklı albümler yapabilirsiniz. Her albüme ayrı parolalar ekleyebilirsiniz. Bu sayede daha fazla güvenlik sağlanabilir.

  • Uyumluluk: iPhone, iPad ve Android
  • Fiyat: Ücretsiz ama sınırsız resim eklemek, kablosuz resim transferi, reklam engelleme gibi özellikler için satın alma seçenekleri var.

Secret Photo Album Hide Photo

Private Photo Vault’e çok benzeyen bir uygulama. Parola oluşturmanız gerekiyor. Uygulama parola oluşturma aşamasını atlamanıza da izin veriyor. Tabii daha fazla güvenlik için parola oluşturma kısmını atlamamanız şart. Parolanızı unutma ihtimaline karşı sizden kurtarma maili de isteniyor.

Uygulamayı yükledikten ve parolanızı oluşturduktan sonra sıra içeri fotoğraf aktarmaya geliyor. Bu uygulamada da farklı albümler oluşturabiliyorsunuz. Yine orijinal fotoğrafı kaynağından silme seçeneği var.

iPhone ve iPadinizde fotoğraf gizlemek için Secret Photo Album Hide Photo iyi bir seçim.

  • Uyumluluk: iPhone ve iPad
  • Fiyat: Ücretsiz. iCloud desteği, kablosuz resim transferi, Fotoğraf editörü ve reklamların gösterilmemesi karşılığında ücret alınsa da uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.
İLGİLİ HABER:  App Store'dan Kaldırılan Fortnite'ı iPhone'a Yükleme

Secret Photo Vault – Keepsafe

Secret Photo Vault Keepsafe, sizden isim ve email adresi dışında bir bilgi istemiyor. Uygulamaya erişmek için bir parola belirlemeniz gerekiyor. Diğer uygulamalara ek olarak sadece fotoğraf gizleme özelliği değil, video da gizleyebiliyorsunuz. Gizlediğiniz içerikleri başkalarının paylaşımına açabiliyorsunuz.

Eksra bir güvenlik önlemi olarak gizli albüm oluşturabiliyor ve bu albümlere parola ekleyebiliyorsunuz. Parola girdikten sonra gizli albümünüze fotoğraf eklemeniz mümkün. Bu uygulama da diğerleri gibi size orjinal dosyaların silinip silinmemesi seçeneğini soruyor.

Secret Photo Vault – Keepsafe şifre kırma alarmı, sahte şifre, çeşitli temalar ve daha fazla özelliği sunuyor.

Not: Bazı özelliklerin kullanılması için üye olmanız gerekmekte.

  • Uyumluluk: iPhone, iPad ve Android
  • Fiyat: Ücretsiz. Tüm özellikleri kullanmak için uygulama içi satın alma yapmalısınız.

Sonuç

iPhone ve iPad için çeşitli fotoğraf gizleme uygulamaları var. Bu yazımızda en yüksek puanlı 3 uygulamadan bahsettik. Böyle bir uygulamanın güvenli olabilmesi için resimlerin cihazınızda barınması gerekli. Cihazınızdaki resimlere müdahale eden ve onları bulut sistemlerde barındıran uygulamalar tam güvenlik sağlayamayabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?