Hepimizin bildiği gibi iPhone 7 geçtiğimiz günlerde (7 Eylül) Apple’ın yapmış olduğu bir etkinlik ile ve diğer yeni cihazlarlarla, yeniliklerle birlikte tanıtıldı. Bir önceki model olan iPhone 6S ve iPhone 6s Plus’a göre dış görünüş ve kasa boyutları olarak çok farklılık göstermeyen modelde, kamerada, anten çizgilerinde ve ana ekran tuşunda bir değişiklik söz konusu. Tabiki bu saydıklarım sadece dış görünüş olarak değişiklikler. İç donanımda da bir çok yenilik mevcut fakat onlar bu haberde işleyeceğimiz konular değil.

 

Bildiğiniz gibi iPhone ucuz değil. Özellikle ülkemizde oldukça pahalı bir cihaz. Şuanda iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin Türkiye fiyatı net olarak belli olmamış olsada. Kulislerde iPhone 7 için 3300-3400 liradan başlayan fiyatlar ve iPhone 7 Plus için ise 3500-3600 liradan başlayan fiyatlar söz konusu. Bu fiyatlar tabiki tahminden öteye geçemez. Ancak Apple’ın yıllardır izlediği fiyat politikası ve ülkemizde uygulanan vergilendirme fazlalığından dolayı fiyatlar aşşağı yukarı bu şekilde olacaktır.

Tabiki bir telefona bu kadar para verdikten sonra ister istemez ona çocuğumuz gibi bakmak zorunda kalıyoruz. Herhangi bir tarafında bir çizik dahi inanılmaz üzüntülere sebep oluyor. Bu sebepten dolayı bunu önlemek için başvurduğumuz yol hemen telefonumuza uygun bir kılıf almak. Mevzu bahis telefon kılıfı olduğu zaman seçim yapmak biraz zor. Çünkü piyasada belkide binlerce firma ve milyonlarca çeşit kılıf var. Haliyle telefonumuz için hem düşme v.b. olaylara karşı dayanıklı, aynı zamanda günlük kullanımımızı etkilemeyen ve şık ve güzel görünümlü bir kılıf bulmaya çalışıyoruz. Her ne kadar şu an iPhone 7 için şu an çok fazla kılıf seçeneği bulunmasa da, bulunanlar arasında sizin için saydığımız faktörlere en yakın kılıfları sıraladık.

Ne İçin Kılıf Bakıyoruz?

Telefonumuza kılıf seçerken öncelikle kullanım amacımız çok önemli. Kılıfı darbelerden korumak için mi?, şık görünüm için mi? yoksa ağır darbeler düşmeler için değilde ufak çizilmeler için hafif görünümlü bir kılıf mı?Sizin için bir bir fikir olması açısından biz her seçenek için bir kaç tane seçenek sıraladık.

Aksesuar konusunda öncü e-ticaret sitelerinden olan MobilCadde.com‘da yüzlerce iPhone 7 Kılıf çeşidini bulabilirsiniz. MobilCadde’de çok farklı kılıflar bulunuyor ve ürünlerin çoğu stoklarında olduğu için aynı gün kargolayabiliyorlar.

 

 

Spigen Tough Armor iPhone 7

spigen-tough-armor-iphone-7-kilif

Spigen yaptığı mükemmel kılıflar sayesinde piyasada oldukça tanına bir firma. yapıldığı cihaza göre oldukça iyi sonuçlar veren kılıflar, her model için telefonu mükemmel sarar, harika hissettirir, ve ekstra özellikleriyle oldukça kullanışlıdır.

Kılıfınızı çok yönlü kullanma amacıyla Standlı kılıflar kullanılabilir. Film seyrederken, müzik dinlerken sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Standlı kılıflar, farklı duruş seçenekleri ile kılıfınızı çok yönlü kullanmanıza yardımcı olur. Telefonunuz için tasarlanan bu kılıf, film seyrederken, uygulamalarda gezinirken size kullanım rahatlığı sağlar.

Telefonun düşmeye karşı korunması için de ultra koruma sağlayan Spigen Though Armor kılıflarını askeri alanlarda, fabrikalarda, inşaat alanlarında çalışırken güvenle kullanabilirsiniz.

Spigen Though Armor  Kılıfının Özellikleri

A kalite silikon ve rubber materyalden üretilmiştir
Darbe emici özelliğe sahiptir.
Cihazınızın arka, yan taraflarını ve ön çerçevesini çiziklerden, kirden, darbelerden korur.
Kolayca takılıp çıkartılabilir.
Cihazın ön yüzünü kapatmaz.

Buradan kılıfı satın alabilirsiniz.

Spigen Ultra Hybrid S

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

 

Ultra Hybrid modeli uzun zamandır Spigen’in repertuarında. Bir çok telefon için bu tasarımı kullanmış durumda. Bunun sebebi bu tasarımın az önce saydığımız özellikleri tam olarak karşılamasından dolayı. Ancak bu modelin ismine ek olarak gelen ”S” ifadesi bu model için yeni özel bir şeylerin habercisi. Bu yeniliklerden bir tanesi telefonda oyun oynadığımızda veya herhangi bir şey izlediğimizde yatay modda, düz bir alanda ellerimizi sürmeden sabit bir şekilde izlememizi sağlayan aparat. Bu mıknatıslı mandal sayesinde kullanmak istediğimizde kolayca açabilir ve işimiz bittiğinde kolayca geri kapatabiliriz.

İLGİLİ HABER:  Apple Uzmanı'ndan Techlink Recharge Hediyeli Çekiliş

Ultra Hybrid ismi koyulmasının sebebi sert polikarbonat ile sağlam TPU malzemesinden (genellikle ayakkabı tabanlarında kullanılan esnek kalıp malzemesi) yapılmasıdır. Bu, size düşmelere, çiziklere ve sert darbelere karşı mükemmel korumayı sağlıyor.

Buradan kılıfı satın alabilirsiniz.

 

Apple Smart Battery Case

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

iPhone 7 bir önceki modelinden 1 saat daha fazla pil ömrüne sahip olabilir, ancak bir çok insan bunu yeterli bulmayacak. Apple, çoktan bunun farkında ve kılıf tek bir şarj ile telefonunuzun şarj ömrünü iki katına katlıyor ve bu kılıf sayesinde aynı anda hem telefonunuzu hemde cihazınızı aynı nada şarj edebilirsiniz.

Eğer iPhone 7 Jet Black (simsiyah) rengini alıcaksanız ve herhangi bir çizik istemiyorsanız, bunu duyduğunuza memnun olucaksınız. Çünkü bu kılıfta kullanılan yumuşak mikrofiber malzemesi sayesinde çizilmelere karşı dayanıklı.

Buradan kılıfı satın alabilrisiniz.

Caseology Parallax

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

Parallax, çift katmanlı bir kılıf, bu katmanlardan ilki olan TPU katmanı, darbeleri emer ve cihazınızı çizik, kırılma ve ezilmelerden korur. Katmanların ikincisi ise, polikarbon çerceveden oluşur. Bu telefonuza tam oturmasını sağlar ve cihazın düşmesi sonucu yere çarpan kısımı büyük ihtimalle köşeleri olacağından sağlam yapısıyla koruma sağlar.

Bu kılıf Telefondaki güç/uyandır ve ses açma/kapama tuşları TPU maddesinden yapılma kapaklarla korur. Ancak bu kapaklar günlük kullanımınızı ve size verdiği hissiyatı değiştirmez. Yani bir müziğin sesini açarken veya cebinizdeyken bir çağrıyı sessize almaya çalıştığınızda kılıftaki kapaklar size bir problem oluşturmayacaktır.

Buradan kılıfı satın alabilirsiniz.

 

Ringke Fusion

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

Ringke aynı Spigen markası gibi, mükemmel karışım kılıfları yapıyor. Kılıfın arkasında kullandığı sert polikarbonat malzeme ve kenarlarda kullandığı esnek TPU malzeme ile kılıfı olabildiğince minimalist tutmanın mükemmel yolunu bulmuşlar.

Ringke’nin kılfıları rahatsa telefona uyuyor ve iPhone 7’yi elinde tutarken rahat ve sağlam bir hissiyat veriyor. Kesinlikle elinden kaymıyor ve içinde telefon hareket edemiyor. Arkasındaki polikarbonat sayesinde çoğu kılıfa göre daha sade bir görünüm oluşturuyor. Bu görünüşü sayesinde, kılıfları cihazımızın güzel görüntüsünü bozuyor diye takmama sebebimizide bir nebzede olsa oradan kaldırıyor.

Buradan kılıfı satın alabilirsiniz.

 

UAG Plasma

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

UAG yani Urban Armor Gear’s kılıfları çoğu kişinin telefonlarını ekstrem durumlardan korumaları için kullandığı bir kılıf. Bu kılıf daha çok sporcular, dağ sporcuları gibi kişiler için üretilmiş. UAG bu kılıfa yumuşak ve sert bir dış kabuğu birleştirdiğinden beri ”tüy kadar hafif kompozit kılıf” diyor. İç tarafı ise daha esnek. Bu kılıf cihazınızı keskin aletlerden ve çiziklerden korur. Kılıftaki koruma sayesinde düşme ve darbeleri emerek dağıtır.

Buradan kılıfı satın alabilrsiniz.

 

Maxboost Vibrance

En-iyi-iPhone-7-Kiliflari-simdiye-Kadar-cikanlardan

Bu kılıf bir tür karışım kılıfı, iç tarafında silikondan oluşan kılıfta dış tarafında ise tamamı polikarbonattan oluşuyor. İçindeki darbe emme özelliği sayesinde, bir yerden aldığı darbeyi eşit bir şekilde etrafına dağıtarak çizilme ve kırılmaları en aza indiriyor.

Bu kılıf ince ve sevimli bir görüntüye sahip. Cihazınıza ekstra bir kalınlık getirmiyor ve polikarbonar aşırı kaygan değil. Ön taraflarındaki çıkıntı sayesinde bir yüzeye yüzüstü konulduğu zaman kamerayı ve ve ekranı korumaya yarar.

Buradan kılıfı satın alabilirsiniz.


Apple garanti şartları değişiyor

AppleUzmani.net Mağazamız hizmetinize girmiştir. Mağazamızda bulunan iPhone 7 kılıflarını görmek için tıklayınız.

5 YORUMLAR

  1. Listenize gerçek deri ve çok fonksiyornlu kılıf seçenekleride ilave edebilirsiniz. mesala yeni bir Türk markası olan ve doğallığa en yakın Deritel marka kılıfları ilave edebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?