iPhone 11 akıllı telefonları için her geçen gün yeni bir kılıf sunuluyor. iPhone 11 Adidas kılıfları, son örnekler arasında. Özellikle Adidas ayakkabı tutkunuz varsa, ayakkabınız ile telefonunuz arasında şık bir uyum sunulmasını sağlayacak iPhone 11 Adidas kılıfları, oldukça şık bir görüntü sunulmasını sağlıyor.

Bu yazımızda marka tarafından sunulan resmi kılıfları ele alacağız. Yeni sunulan serilerde en iyi modeller hangileri ve bu modellerin nasıl artıları var buna bakmaya çalışacağız.

iPhone 11 Adidas Kılıfları

Kılıfların fiyatı kısmında dolarla fiyat vereceğiz çünkü yurtiçinde satış yapan çok nokta yok. Ama Amazon gibi siteler üzerinden kılıfları satın alabiliyorsunuz. İlk modelimiz ile başlayalım.

Adidas Klasik 3 Çizgili Snap iPhone 11 Kılıf

Adidas ayakkabılarının ikonik hatlarından biri haline gelen 3 çizgi, tabii ki kılıflarda da ilk tercih olmuş gibi gözüküyor. Markanın sunduğu kılıfta, tıpkı ayakkabılarda olduğu gibi tamamen sıralı üst üste 3 çizgi görüyoruz. Çizgilerin dikişli kenarlıklarla donatılmış olması da yine markanın bu hissi kullanıcıya vermek istemesi.

Tıpkı markanın ayakkabılarında yer alan çizgisel görüntünün sunulduğunu söylemek yanlış olmaz. Sokak tipi tarzının bir ürünü olan stili yansıtan kılıfın gerçek deri olmadığını da belirtelim. Her ne kadar çizgilerin yanında dikiş dokusuna yer verilmiş olsa da deri benzeri bir malzeme kullanılıyor ve gerçek deriye yer verilmiyor.

iPhone 11 Adidas Kılıfları

TPU kenarları da yine güçlendirilmiş ve kılıfın biraz daha stabil bir şekilde durmasını sağlıyor. Kılıfın kasa kısmı olarak gösterebileceğimiz çerçeve, telefon kılıflarında çok sık gördüğümüz TPU malzeme sayesinde daha dayanıklı hale getirilmiş. Sert plastik olan çerçeve, telefonun etrafının kusursuz bir şekilde sarılmasını sağlıyor ve bu da telefonu düşmelere ya da gelebilecek olan darbelere karşı bir nebze olsun koruyabiliyor. Çok yüksek bir koruma beklemeyin ama yine de hiç kılıf kullanmayanlara göre önemli ölçüde koruma sunuluyor.

Çerçeve kısmından tekrar arka yüzeye gelecek olursak, kullanılan suni derinin başarılı bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Uzun kullanım testlerine göre suni deri üzerinde herhangi bir leke kalmıyor ve aşınma sorunu yalanmıyor. Adidas bunun için özel bir malzeme kullanmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Bunun dışında tabii ki kılıfın alt kısmında Adidas logosunun bulunduğunu da ekleyelim. Yine logoda suni deri.

Artıları

 • Suni deri kaygan ve leke tutmuyor.
 • Deri yüzeyde herhangi bir aşınma sorunu yaşanmıyor.
 • Çizgilerdeki dikişler oldukça şık.
 • Kamera bölümü kusursuz olarak kesilmiş ve herhangi bir ölçü hatası göze çarpmıyor.

Eskileri

 • Çerçeve kısmında biraz daha sağlam bir yapı tercih edilebilirdi.
 • Telefona temas eden kısımda kullanılan malzeme çok başarılı değil.

Fiyat: 30 dolar

Adidas Trefoil Logolu Şeffaf iPhone 11 Kılıfı

iPhone 11 Adidas kılıfları içerisinde mutlaka yer verilmesi gereken ürünlerin başında şeffaf kılıf geliyor. Suni deri kılıflardan farklı olarak bu kez hem malzeme değişiyor hem de görüntü yapısı çok daha farklı.

Esnek bir TPU malzemeden üretilen kılıf, her yerde aynı malzemeyi sunuyor. Yani arka kapak kısmında farklı, çerçeve kısmında farklı bir malzeme söz konusu değil. Tüm kılıfta yer alan malzemenin aynı olduğunu görüyoruz.

Üstelik bu kez TPU malzeme biraz daha esnek bir hale getirilmiş durumda. Bu da kılıfın darbeleri daha iyi bir şekilde emmesini sağlıyor. Hem çerçeveler kısmında hem de arka yüzey kısmında bu malzeme sayesinde tam bir koruma sunuluyor.

iPhone 11 Adidas Kılıfları

Kılıfın üzerinde yaklaşık 20 adet Trefoil logosu bulunuyor. Bilmeyenler için Trefoil logonun Adidas’ın ünlü logosu olduğunu belirtelim. Markanın adıyla ünlenen logo, silikon kılıf üzerinde değişken renkli olarak sunulmuş. Kılıfı hareket ettirirken logoların renklerinin değiştiğini görüyorsunuz. Tabii ki bu ışığın açısıyla alakalı ancak yine de dikkat çekici bir görüntü sunulması sağlanıyor.

Adidas Trefoil logolu şeffaf iPhone 11 kılıfı için belki de tek söyleyebileceğimiz kötü nokta ise hava kabarcıkları. Kılıf telefona yapışıyor ve elinizle bastığınız zaman hava kabarcıkları ile karşılaşabiliyorsunuz. Bunun dışında gerçekten şık bir görüntü var.

Artıları

 • Renk değiştiren trefoil logoları dikkat çekici bir görüntü sunulmasını sağlıyor.
 • Esnek yapı, biraz daha korunaklı bir kılıf sunulmasını sağlamakta.

Eksileri

 • Hava kabarcıklarının oluşuyor olması.

Fiyat: 30 dolar

Adidas 3 Şeritli UltraSüet iPhone 11 Kılıf

iPhone 11 Adidas kılıfları içerisinde en iddialı modele geldi. Premium bir kılıf olan süet kılıf hem dikkat çeken tasarım yapısıyla geliyor hem de gerçekten kaliteli bir malzeme ile öne çıkıyor. Arka kısımda süet malzemenin kullanılmasının dışında Adidas çizgileri korunuyor.

iPhone 11 Adidas Kılıfları

Yine üst üste sıralı olan üç çizgi kullanılmaya devam ediyor. Arka kısımda kullanılan süet yapısını Microsoft’un Surface tabletlerinde kullandığı alcantara malzemeye benzetebiliriz. Hemen hemen aynı his veriliyor ve telefonu dediğimiz gibi çok daha Premium bir görüntüye kavuşturuyor. Yine süet dokuda Trefoil logosuna yer verildiğini de ekleyelim.

Burada koruma kısmını merak edebilirsiniz. Kılıf çok şık ama ne kadar korunaklı? Hemen belirtelim yine karşımıza TPU kasnak çıkıyor. TPU çerçeve telefonu tam olarak sarıyor ve darbelere karşı cihazın korunmasını sağlıyor.

Artıları

 • Çok şık bir görüntü sunuluyor.
 • Premium doku var.

Eskileri

 • Uzun kullanımda aşınmalar yaşanabilir.
 • Fiyat

Fiyat: 46 dolar

iPhone 11 Adidas kılıfları genel olarak bu ürünler üzerinde sunuluyor. 3 ayrı sınıf olarak düşünecek olursak, bu kılıflar içerisinde farklı renklere sahip olan modelleri de tercih edebiliyorsunuz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?