En iyi iPad hangisi? (2018)

0
1691
9.7 İnç iPad (2018)

128 GB 9,7 inç iPad (2018), okuyuculara, sanatçılara, yazarlara ve daha ulaşılabilir bir bilgisayar deneyimi isteyen herkes için en iyi iPad’tir.


İster ilk iPad’inizi satın alın isterseniz de bir önceki modelden yeni bir modele geçmeyi planlayın. 128 GB Wi-Fi 9,7 inç iPad (2018) ile iOS tabanlı tablet bilgisayarına mükemmel bir giriş yapılabilir. IPad Pro kadar iyi olmasa da, uygun fiyatı, mükemmel özellikleri ve Apple Pencil uyumluluğu ile iPad Pro 128 GB ideal bir tablet.

Önemli bilgi: Okuyucular, sanatçılar, öğrenciler ve yazarlar için 128 GB’lık Wi-Fi’lı 9.7 inçlik iPad (2018) satın alabileceğiniz en iyi genel tablettir.

Bir şey daha: Telefonunuza düzenli olarak bağlanamıyorsanız ve hareket halindeyken İnternet erişimi sizin için zorunluysa, iPad’inize hücresel bağlantı özelliği de ekleyebilir ve oldukça güzel bir tablet elde etmiş olursunuz.

 

Neden 128GB Wi-Fi sadece 9.7 inç iPad (2018) en iyisi?

Tablet bilgisayarının güzelliği, farklı durumlarda kullanılabilmesidir. Not almak, dersler için sunumlar oluşturmak, iSight kamera ile oyunlar oynamak, film veya fotoğraf çekmek, romanlar okumak, ödev hazırlamak, uzaktaki aileniz ile sohbet etmek veya başka bir etkinlik gerçekleştirmek için iPad kullanabilirsiniz. 

Bu nedenle, çoğu insan için mükemmel iPad demek, farklı kullanım şartlarına uyumluluk demek. Bunalrdan bazıları; Hızlı olması. Yeterli depolama alanına sahip olması. Bluetooth ve Apple Pencil gibi çeşitli teknolojilere uyum sağlayabilmesi. Hem metin hem de fotoğraflar için sağlam bir ekran ve video izlemek veya müzik çalmak için stereo hoparlörler olmalıdır.

Apple’ın 2018 9,7 inçlik iPad’i bu saydıklarımızın tamamına uyuyor. Bun özelliklerin tümü 467 gramlık tümleşik bir pakette ve on saatlik pil ömrüne sahip. Önceki 9.7 inçlik iPad modelleri ya çok pahalıydı (2016 9.7 inç iPad Pro’yla olduğu gibi) ya da çok sınırlı özellikli (2017 temel modelli iPad gibi), ancak bu 2018 iPad’in taban modeli uygun özelliklere sahip. 

Örneğin Apple Pencil desteğine bir göz atalım. 9.7 inçlik iPad’in iPad Pro’nun gelişmiş ekran yenileme teknolojisine sahip olmamasına rağmen, Apple Pencil ile yazma ve çizme işlemleri mükemmel oluyor. Bunu Apple’ın yeni güncellenmiş iWork paketi ve çok sayıda üçüncü parti uygulamalarıyla birleştirin. Ortaya çıkan sonuç sizi kesinlikle memnun edecektir.  Apple Kalemi kullanmak hala kağıt üzerinde çizim yapmak gibi olmuyor ancak şirket her geçen gün bu hedefe daha da yakınlaşıyor.

2018 9.7-inç iPad de A10 biçiminde süper güçlü bir işlemci bulunmakta: Bu iPhone 7 serisindeki işlemcidir ve temel model iPad tableti daha hızlı Pro kuzenlerine yaklaştırır. Aynı zamanda Apple’ın M10 hareket işlemci ve 2GB RAM’i ile birlikte iPad Pro kadar fazla belleği olmasa da, iş görmek için yeterli.

IPad’in minimum depolama boyutu 32 GB olmasına rağmen, para sorununuz yoksa 128 GB iPad’i önermeye devam ediyoruz. Uygulamalar arasında geçişler, çevrimdışı müzikler, fotoğraf kitaplıkları ve video indirme gibi işlemleri düşünürsek, 128GB, çoğu kullanıcı için çok daha makul bir depolama seçeneğidir. Ancak bu, satın aldığınız iPad’i yedeklemek için daha fazla iCloud depolama alanı almanıza neden olabilir.

2018 iPad’in bu yazıyı yazdığımız zaman ki fiyatları şu şekildeydi:

32 GB Sadece Wi-Fi 9,7 inç iPad: 1699 TL

32 GB Hücresel + Wi-Fi 9,7 inç iPad: 2349 TL

128 GB Sadece Wi-Fi 9,7 inç iPad: 2149 TL

128 GB Hücresel + Wi-Fi 9,7 inç iPad: 2799 TL

AppleUzmani.net olarak önerdiğimiz seçenek 1699 TL olan baz modeldir. iPhone’unuzdan kablosuz bağlantı noktası oluşturarak , iPad’inizde kolayca internet kullanabilirsiniz. Fazladan 600 TL’den fazla ödeme yaparak hücresel almaya gerek yok. 128 GB iPad’in baz modeli de oldukça uygun fiyatlı. iPad’lere çoğu android tabletlerin aksine, harici bir hafıza kartı takmanız mümkün değil. Ama satın alacağınız uygun bir taşınabilir harici diskle depolama sorununuzu çözebilirsiniz. 

Tüm iPad’leri karşılaştırdığımız satın alma rehberi için tıklayınız:

Ipad satın alma rehberi

Ayrıca bakınız:

En iyi iPhone hangisi?

iPad mi MacBook mu?

Yeni iPad modelleri için Türkçe reklamlar yayınlandı.

9.7 İnç iPad (2018) Nasıl? Almaya Değer Mi?

Yeni 9.7 inç iPad Modeli Tanıtıldı! İşte Özellikler

Apple Eski iPad’leri de Yavaşlatıyor mu?

iPad Pro’da HDR Filmler Nasıl İzlenir

 

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?