Mobil oyunlar için alternatifler her geçen gün biraz daha artış göstermeye devam ediyor. Telefonlar güçlendikçe sunulan oyunlarda gelişiyor. Bu noktada son dönemde online oyunlar öne çıkmaya başladı. PUBG, Fortnite, Call of Duty Mobile derken online oyunlar daha popüler oldu. Fakat her zaman için akıllı telefonunuzda internet olmayabilir. Biz de size online oyunlarla yarışabilecek en iyi internetsiz oyunlar ve bu oyunların indirme linklerini sunacağız. Bakalım son dönem online oyunlarıyla yarışabilecek en iyi internetsiz oyunlar (iOS) listemizde hangi yapımlar var.

Tercih Edebileceğiniz En İyi İnternetsiz Oyunlar

Seçeceğimiz oyunlar özellikle eğlence yönü ağır basan oyunlar. Telefonda eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak olan oyunların detaylarından söz edelim.

 • Trial Xtreme 4

En iyi yarış oyunları içerisinde de yer alan yapımlardan biri olan Trial Xtreme 4, motor sporlarını konu edinen bir yapım olarak öne çıkıyor. Görsel yönü oldukça başarılı olan oyunun, ilk olarak PC platformunda ünlendiğini söylemek gerekiyor.

Motor gösterilerini konu edinen oyunda kolay kontroller ve eğlenceli yapı sayesinde fark etmeden saatlerinizi geçirebiliyorsunuz. Ayrıca yapımın görsel yönünün de dikkat çektiğini eklemek gerekiyor.

‎Trial Xtreme 4
Price: Free+
Trial Xtreme 4
Price: Free
 • Fruit Ninja

En iyi internetsiz oyunlar iOS listesinde mutlaka yer alması gereken oyunlardan biri olan Fruit Ninja, dokunmatik ekranlı akıllı telefonlarla beraber ün kazandı. Hem Android akıllı telefonlarında hem de iOS akıllı telefonlarında en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Ninja serisinde, ekrana gelen meyveleri kesiyorsunuz.

Meyveleri keserken en yüksek puana ulaşmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki bu arada meyvelerle beraber gelen bombaları kestiğiniz zaman oyundaki haklarınızı kaybediyorsunuz. Yanmadan en yüksek skora ulaşmak odak noktası.

‎Fruit Ninja®
Price: Free+
Fruit Ninja®
Price: Free
 • Really Bad Chess

Mobil oyunlar içerisinde en sık tercih edilen yapımlar arasında satranç oyunları da liste başlarında yer alır. Yine böyle oyunlardan birisi de Really Bad Chess oyunu.

İnternetsiz çalışabilen oyun satranç oynamayı seviyorsanız iyi bir alternatif olarak karşınıza çıkacaktır. Hemen belirtelim grafikler kısmında 3 boyutlu çok detaylı grafikler beklemeyin. Grafiksel açıdan oyunun çok öne çıkan bir yapım olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Biraz daha pratikliği öne çıkarak bir oyun söz konusu. Bir nevi Minecraft oyununun yapısının benimsendiğini söylemek yanlış olmaz.

‎Really Bad Chess
Price: Free+
Really Bad Chess
Price: Free
 • Sudoku

Sudoku oyunu için eskiden gazetelerden yararlanırdık. Bulmaca eklerinin içerisinde mutlaka Sudoku oyunlarına ilişkin de bir bölüme yer verilirdi. Mobil Sudoku oyunu sayesinde bu ihtiyaç ortadan kalkıyor.

Akıllı telefonunuzla istediğiniz yerde Sudoku oynayabiliyorsunuz. 5000’i aşkın farklı seçenek sunulan oyunda 4 farklı zorluk seviyesi de bulunmakta. Kendi seviyenize göre seçim yaparak Sudoku oynamanız mümkün.

 • Flick Shoot 2

Farklı konfigürasyon seçeneklerine sahip olan bir frikik oyunu Flick Shoot 2 yapımı, yine en çok dikkat çeken oyunlardan bir tanesi.

Oyunda farklı açılardan ve farklı engellere karşı frikik kullanabiliyorsunuz. Yapımda online üzerinden oynanan bir de meydan okuma modu var ancak genel olarak oyunun internetsiz oynanabildiğini ekleyelim.

‎Flick Shoot 2
Price: Free+
Flick Shoot 2
Price: Free
 • Shadow Fight 2

Karşılıklı dövüş oyunu olarak bilinen ve gölge dövüşü olarak adlandırabileceğimiz oyunda, karakterinizi belli ögeler ile güçlendirmeniz gerekiyor.

Çeşitli silahlar ile karakterinizi güçlendirebiliyorsunuz ve bu şekilde bir nevi oyunda öne çıkmaya çalışıyorsunuz. Hem online hem de Offline olarak oynanabilen yapım, gerçek dövüş hareketlerini sunuyor. Oyunun adının da öne çıkmasını sağlayan gölge karakterler ise ana yapıyı oluşturuyor. Yani isteseniz de karakterleri renkli olarak görmeniz mümkün değil.

‎Shadow Fight 2
Price: Free+
Shadow Fight 2
Price: Free
 • Once Upon Tower

Hikaye odaklı bir oyun olan Upon Tower, sevimli bir karakteri kuleden kurtarma çabasını anlatıyor. Karakterimizde bir balyoz var ve kuleyi yıkarak aşağı doğru ilerliyoruz.

Aşağı doğru ilerleyip kuleden kaçmaya çalışıyorsunuz. Oyuna heyecan katan ise sizi takip eden ejderha. Hem engelleri aşmanız hem ilerlemeniz hem de ejderhaya yakalanmamanız gerekiyor.

‎Once Upon a Tower
Price: Free+
Once Upon a Tower
Price: Free
 • Alto’s Odyssey

Bir kayakçıyı kontrol ettiğiniz oyunda, kayağınızı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorsunuz. Amacınız en uzak mesafeye kadar ilerlemeyi başarmak. Kayak yaparak ilerlediğiniz oyunda bir yandan karakterinizi hızlandırıyorsunuz bir yandan ise farklı hareketlerle sunulan özel nesneleri toplamaya çalışıyorsunuz.

En iyi internetsiz oyunlar iOS listemizde de ilk sıralarda yer alan yapımın, hem eğlenceli hem de başarılı grafikleriyle görsel olarak iyi olan yapımlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

‎Alto's Odyssey
Price: ₺34.99
Alto's Odyssey
Price: Free
 • Smash Hit

En iyi internetsiz oyunlar iOS listemizde en çok indirilen yapımlarla devam edelim. Sadece Android platformunda bile 100 milyonun üzerinde indirme rakamına sahip olan oyunun giderek zorlaşan bir yapısı var.

Farklı boyutlarda camları kırarak seviyeleri geçtiğiniz yapımda dikkat çekici görsel efektler ve yine dikkat çekici güzel müzikler bulunuyor.

‎Smash Hit
Price: Free+
Smash Hit
Price: Free
 • Plants vs Zombies 2

PC platformunun en iyi oyunları arasında yer alan Plants vs Zombies oyununun mobil dünyada da bir hayli dikkat çektiğini söylemek gerekiyor.

Başarılı strateji oyunları arasında da yer alan oyunda bitkilerle savunma hatları kurabiliyorsunuz. Bitkilerle kurulan bu savunma hattına saldıran zombileri engellemeye çalışıyorsunuz.

 • Brothers in Arms 3

Sadece en iyi internetsiz iOS oyunları arasında yer alması değil en iyi oyunlar arasında yer almasıyla da ünlenen yapımlar arasında gelen Arms 3, PC serilerinden tanıdığımız FPS oyunlarından bir tanesi.

Gerek grafikleri gerekse de oyun yapısıyla öne çıkan serinin en başarılı oyunlardan biri olduğunu da eklemek gerekiyor.

Brothers in Arms® 3
Price: Free
 • Minion Rush

Animasyon filmlerini takip edenler bilecektir, gerek Çılgın Hırsız serilerinde gerekse de kendi adıyla yayınlanan Minyonlar filmiyle ün kazanmış olan Minyon karakterlerinin oyunu olan Minion Rush, Gameloft’un iddialı yapımları arasında yer alıyor.

Engellerden kaçarak koşturduğunuz oyunda oldukça eğlenceli bir yapı var. Bir yandan ödülleri topluyor bir yandan ise engellerden kaçıyorsunuz.

‎Minion Rush
Price: Free+
 • Warhammer 40.000: Freeblade

En iyi internetsiz oyunlar arasında yer alan yapım, aksiyon yönü ağır basan fantastik yapımlardan da bir tanesi.

PC serisinden tanıdığımız yapımın mobil dünyada da başarılı grafiklerle dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

 • Paper Toss

Yine eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak olan oyunlardan birisi de Paper Toss. Ofis ortamında çöp kutusuna kağıt topla basket atmaya çalıştığınız oyun, farklı seviyelerde biraz daha zorlaşarak ilerliyor.

Karşınıza çıkan engellere rağmen çöp kovasına basket atmaya çalışıyorsunuz. Eğlenceli ve sürükleyici oyunlardan bir tanesi.

‎Paper Toss Boss 3D
Price: Free
 • Infinity Loop

Bulmaca oyunları, son yılların en popüler olan oyunları arasında yer alıyor. Loop oyunu da bu yapımlardan birisi. Oyunda ekranda farklı çizgilerle karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bu çizgileri bir araya getirerek halkaları oluşturmaya ve seviyeleri atlamaya çalışıyorsunuz. Her seviyede işiniz biraz daha zorlaşıyor.

Infinity Loop ®
Price: Free

En iyi internetsiz oyunlar iOS listemizin sonuna geldik. Oyunların genel olarak eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Her ne kadar son dönemde internet kullanılan online oyunlar biraz daha öne çıkıyor gibi gözükse de listemizde yer verdiğimiz oyunlarda yine boş zamanlarınızda sizi epey bir eğlendirecek olan oyunlar. En beğendiğiniz oyunları listemizde yer alan indirme linklerinden indirebilirsiniz. Unutmadan bir ekleme yapalım. Oyunların Android indirme linklerine de yer verdik.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?