En İyi Hava Kalitesi İzleme Cihazları (2018)

0
88
Awair-hava-kalitesi-monitoru

Herhangi bir şeye alerjiniz varsa veya yeni doğmuş bir bebek sahibiyseniz, evinizdeki havanın kalitesini takip etmek isteyebilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Merak etmeyin teknoloji her konuda olduğu gibi burada da imdadınıza yetişiyor. Hava kalitesi izleme cihazları, benim de birkaç hafta öncesine kadar varlıklarından haberdar olmadığım araçlardı. Birçok şeye alerjisi olan bir arkadaşım için yaptığım araştırmada, havadaki zararlı radikallerden nem oranına, karbondioksit seviyesinden sıcaklığa kadar birçok ölçümü bir arada yapan akıllı cihazlar olduğunu öğrendim.

Gerekçeniz ne olursa olsun, evinizde bir hava kalitesi izleme cihazı bulundurmanız rahat bir nefes almanıza yardımcı olabilir. Bunun için aşağıda yer alan en iyi hava kalitesi izleme cihazları arasından bir tanesini seçebilirsiniz.

Awair Glow

Awair GlowAwair Glow, akıllı yardımcılar Google Home ve Amazon Echo ile uyumludur. Nem azaltıcı, nemlendirici, klima gibi cihazlara takabilirsiniz. Bu nasıl bir fayda mı sağlıyor? Örneğin, cihazı nem %30’un altına düştüğünde nemlendiriciyi tetikleyecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Awair’in uygulaması zarif bir şekilde tasarlanmış, gezinmesi kolay ve evinizdeki sıcaklık, nem, karbondioksit ve kimyasal seviyesi gibi bilgilere dayanan bir hava kalitesi skoru sunuyor. Ayrıca, hava kalitesini iyileştirmek için yararlı ipuçları da öneriyor.

Awair’in uygulamasının en güzel yanı genel, alerji, uyku, verimlilik ve bebek modları arasında hava kalitesi tercihi yapmanıza olanak tanımasıdır. Böylece, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak hava kalitesini optimize edebilirsiniz. Cihazın üstüne entegre halde gelen gece lambası da pastanın üzerindeki krema vazifesi görüyoruz.

Dylos DC1100 Pro

Dylos DC1100 ProDylos DC1100, tüm bilgileri rahatça görebilmeniz için bir LCD ekrana sahiptir ve çok hassastır. Mikronun 1 milyonda biri büyüklüğündeki zararlı partikülleri tespit edebilir.

Küçük ve büyük partikül sayılarını günlük, saatlik ve dakikalık ölçümler olarak çubuk grafik şeklinde alabilirsiniz.

Awair Hava Kalitesi Monitörü

Awair-hava-kalitesi-monitoruAwair’in diğer bir hava kalitesi izleme cihazı, 50’li yıllarda kullanılan radyolara benzeyen bir tasarıma sahip geniş ve bağımsız bir ünitedir. Bu basit LED ekran, hava kalitesi skoru için renkli LED’e sahiptir ve her ölçüm değerini beyaz ışıklarla göstermektedir. Apple estetiğini seven insanlar için gerçekten mükemmel bir tasarım. Nest ürünleri ve Amazon Echo ile uyumlu olan cihaz, şimdilik HomeKit ve Google Home’u desteklemiyor.

Cihaz, yukarıda yer verdiğimiz Awair Glow ile aynı uygulamayı kullanıyor ve hava kalitesini yükseltmek için aynı önerileri sunuyor. Bununla birlikte, havadaki toz miktarını da ölçerek, hava kalitesini iyi seviyede tutmanıza yardımcı oluyor. Özellikle toza karşı şiddetli alerjiniz varsa, bu cihazı tercih edebilirsiniz.

Elgato Eve Room

Elgato Eve RoomElgato’nun Eve Room adlı sensörü, Awair’in monitörleri gibi iç ortam sıcaklığını, nemi ve hava kalitesini izleyen HomeKit özellikli bir iç mekan sensörüdür. Evinizin hava kalitesinin günlük, aylık ve yıllık ölçüm değerlerini sunar.

Eve Room 0-55 derece arasında çalışabilir ve gücünü üç adet AA pilden alır. Eve Room, HomeKit ile tam uyumlu olduğundan yatmadan önce nemlendiricileri, gün içinde ısıtıcıları veya evinizde bulunan diğer tüm akıllı çevresel cihazları tetiklemek için ayarlanabilir. Eve Room’un uygulaması, grafikler ve diğer bilgilerle hava kalitesine görsel bir bakış açısı sağlar ve çeşitli kategorilere göre hava kalitesi izlemeye olanak sağlar.

AZ Instruments hava kalitesi sensoruAZ Instruments duvara monte edilebilir iç hava kalitesi monitörü

AZ Instruments’ın monitörü, bu listede yer alan Dylos’a benzer bir diğer işlevsel ve hassas monitördür. Havadaki karbondioksit (0 ila 2000 ppm), sıcaklık (-10 ila 60°) ve nemi ölçer. Tüm kontroller ve bilgiler, dijital saat benzeri ekranda ve ünitenin üzerindeki tuşta görünür. Herkesin estetik anlayışına uymasa da, seranız için harika bir çözüm arıyorsanız veya nem ve sıcaklığa karşı çok hassassanız mutlaka değerlendirin. Ayrıca CO2 seviyesini kontrol altında tutmanız ve böylece üretkenliğinizi artırmaya yardımcı olur.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?