iphone destek
Ana Sayfa Haberler En iyi 5 video konferans uygulaması (iPhone-iPad ve Mac için)

En iyi 5 video konferans uygulaması (iPhone-iPad ve Mac için)

Corona günlerinde evden çalışacaklar için önerdiğimiz iPhone, iPad ve Mac için en iyi 5 video konferans uygulaması

0
185

Kolay ulaşım için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Okullar Corona nedeniyle tatile girdi. Muhtemelen bu ara eylül ayına kadar devam edecek. Bu süreçte MEB başta olmak üzere, eğitim kurumları ve şirketler çalışanlarına ulaşabilecekleri yöntemler bulmak zorundalar. Bu yazımızda sizlere bu amaçla kullanılabilecek en iyi 5 video konferans uygulaması önereceğiz.

Facebook Messenger ve WhatsApp popüler sohbet uygulamalarıdır. Ama kısa süreli video çağrıları ve metinle mesajlaşma için geliştirilmişlerdir. Video konferans işlemi için uygun alt yapıları yoktur.

App Store’da yer alan; iPhone ve iPad ile kullanabileceğiniz harika video konferans uygulamaları var.

SKYPE

Herkesin adını bildiği Skype uygulaması video ile görüşmek için tasarlanmış. Uygulama ile 50 kişiye kadar toplu video konferans yapabiliyorsunuz. Ücretli versiyonu ile de 250 kişi ortak video görüşme yapabiliyor.

iPhone için Skype :

‎Skype for iPhone
‎Skype for iPhone

iPad için Skype :

‎Skype for iPad
‎Skype for iPad

Mac için Skype indirmek için tıklayın.

 

GOOGLE HANGOUTS MEET

Google Hangouts Meet profesyonel işlemler için özel olarak tasarlanmıştır. Çalıştığınız yerin dışındaki ortakalrını, proje ekiplerinizle birlikte toplantı yapabileceğiniz, ortak çalışma yapabileceğiniz bir uygulama. Google G Suite kullanıyorsanız Google Hangouts Meet’e adapte olmanız kolay olacaktır.

Google Hangouts Meet ile 250 katılımcı video konferans düzenleyebilirsiniz. İsterseniz uygulama içinden konferans videosunu indirebilirsiniz.

iPhone ve iPad için Google Hangouts Meet :

‎Hangouts
‎Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free

Uygulamayı web sitesi üzerinden Chrome, Firefox, Microsoft Edge ve Safari 13’de kullanabilirsiniz.

MICROSOFT TEAMS

Office 365 ile birlikte Microsoft iletişim alanında atılımlar gerçekleştirdi. Sohbet odalarında sohbet, arama ve dosya dağıtımı gibi işlemleri tek bir yerden yapabileceğiniz bir sistem Teams.

iPhone ve iPad için Microsoft Teams :

‎Microsoft Teams
‎Microsoft Teams
Price: Free

Mac için Microsoft Teams indirmek için tıklayın.

Microsoft Teams özellikle eğitim alanında çok başarılı bir uygulama. Öğretmenler öğrencilere ödev verebiliyor. Ödevleri toplayabiliyor. WhatsApp kullanmayan öğrenciler için çok kullanışlı.

ZOOM CLOUD MEETINGS

ZOOM eğitim alanında ve ticari alanda çok iyi bir video konferans uygulaması. 40 dakika’dan uzun olmayacak şekilde toplantılar, konferanslar düzenleyebilirsiniz.

ZOOM’un ücretsiz sürümü ile 100 katılımcıya kadar video konferans düzenleyebilirsiniz. Öğretmenler sınıflarıyla ders işleyebilirler. Şu sıralarda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda oldukça popüler bir uygulama.

iPhone ve iPad için Zoom :

‎ZOOM Cloud Meetings
‎ZOOM Cloud Meetings
Developer: Zoom
Price: Free

Mac için Zoom indirmek için tıklayın.

 

HOUSEPARTY

Houseparty diğerlerinden biraz daha farklı bir uygulama. Uzaktan çalışanların, iş sırasında sosyal yaşamda da olmasını sağlamaya çalışan bir uygulama.Houseparty,  IOS ve Android platformlarında karşılıklı çalışabilen ücretsiz bir uygulama. Arkadaşlarınız “eve geldiğinde” uygulama sizi uyarıyor. Siz de sohbete atlayabiliyorsunuz. Kullanması kolay bir uygulama. Birisi uygulamayı açtığında sohbete hazır olduğu anlamına geliyor. Uygulama içinde bazı topluluk oyunları da mevcut.

iPhone ve iPad için Houseparty :

‎Houseparty
‎Houseparty
Developer: Life On Air, Inc
Price: Free+

Mac için Houseparty :

‎Houseparty
‎Houseparty
Developer: Life On Air, Inc
Price: Free

 

Sizlere Corona günlerinde evinizden çalışabileceğiniz, toplantı yapabileceğiniz, online ders işleyebileceğiniz ve arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz en popüler 5 video konferans uygulamasını anlattık. Sizin de öneriniz varsa, yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

 

 

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?