iPhone akıllı telefonlarının pilleri, son günlerde bir hayli popüler. Son aylarda yaşanan iPhone yavaşlatma olayının, doğrudan iPhone bataryalarının eskimesinden kaynaklandığının açıklanmış olması, iPhone pillerini bir hayli gündeme taşımıştı. Yaşanan sorunları çözmek ve pil skandallarının önüne geçmek adına ise Apple, pil değişim kampanyaları başlatmıştı.

Pil değişiminin yapılması durumunda telefonlarda yaşanan yavaşlatma sorununun ortadan kaldırılıyor olması, kullanıcıların da pil değişimine yönelmesine neden oldu. Şimdiye kadar tüm bu sürecin defalarca gündeme geldiğini gördük. Dün itibariyle sosyal medya üzerinden yayınlanan bir video ise iPhone pillerinin bambaşka bir şekilde gündeme gelmesine neden oldu.

iPhone Bataryası Patladı

Olay Çin’de yaşandı. Bir kullanıcı yavaşlayan iPhone modelinin içerisinde yer alan pili değiştirmek adına teknoloji mağazasına gitti. Çin’de ünlü bir mağazaya giden müşteri, pilleri değiştirmek için görevli ile konuşuyor. Bu sırada verilen pili ise müşteri kendisine göre kontrol etmek istiyor. Tabii ki olayın viral olmasını sağlayan kısımda bu kontrol kısmı. Pillin gerçek mi sahte mi olduğunu anlamak için Çinli adam pili ısırıyor. Pilin ısırılmasının hemen ardından ise iPhone pili patlıyor.

https://youtu.be/Puq3gHPIYs0

Mağazadakilerin şaşkına döndüğü olayda neyse ki can kaybı yok. Sadece ağzında pil patlayan müşterinin hafif şekilde yaralandığı açıklandı. Bunun dışında konu hakkında bir açıklama yayınlanmadı. Olaya ilişkin olarak yayınlanan video ise sosyal medyayı sallamayı yetti.

Yaşanan bu olayın pil değişim kampanyasının sanki reklamı oldu demek yanlış olmaz. Nasıl bir düşünceyle pili ısırdı bilinmez ama müşterinin de konu hakkında bir açıklama yapmadığını ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: HomePod İçin Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

İLGİLİ HABER:  Samsung Galaxy S21 Değişim Kampanyası Başladı - Tüm Detaylar!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?