En Güçlü iOS Cihazları ve Aldıkları Puanlar

0
411

Apple’ın akıllı telefonları ve tabletleri, bu alanda amiral gemisi modeller arasında yer alıyor. Üst segment serisi olarak sayabileceğimiz cihazlar, performans açısından birçok rakibini geride bırakmayı başarıyor. Peki işin öteki yüzünde durum ne? iOS cihazlarını kendi arasında sıralayacak olursak en güçlüsü hangisi? iOS işletim sistemi kullanan cihazlar arasında yapılan derecelendirme sonrasında bu sorunun cevabı da ortaya çıkmış oldu. AnTuTu en iyi iOS cihazlarını açıkladı ve hem tabletler için hem de iPhone akıllı telefonlar için sıralama yapılmış oldu. Sözü uzatmadan listeye geçelim.

En Güçlü iOS Cihazları

iOS işletim sisteminin kullanıldığı cihazlar içerisinde en yüksek puanı olan cihaz iPad Pro 2018 (11 inç)  oluyor. AnTuTu sonuçlarına göre tablet 562279 puan alarak listede ilk sıraya yerleşmeyi başarıyor. Zaten bu seri içerisinde yer alan işlemcilerin şimdilik en güçlü işlemciler olduğunu biliyoruz. Apple A12X işlemcilerinin bu puanları alması mümkün.

İkinci sırada yer alan cihaz ise iPad Pro 2018 (12.9 inç) sersi. Yine aynı işlemcilere sahip olan tablet modelinin de 553258 puan alarak ikinci sırada yer aldığı görülüyor. Muhtemelen bu serinin ekranının büyük olması, puanın biraz daha düşük olarak karşımıza çıkmasına neden oluyor.

En Güçlü iOS Cihazları

Listenin ilk iki sırasını iPad serisi almış olsa da devamında iPhone modelleri de karşımıza çıkıyor. 3.sırada son amiral gemisi modeli olan iPhone Xs akıllı telefonları var. 361035 puan alan iPhone Xs akıllı telefonlarını Max modeli takip ediyor. Max modelinde de 358570 puan alındığını söylemek gerekli. Arada çok bir fark olmasa da ekran boyutunun fark yarattığını söylemek gerekiyor.

Son olarak listenin 5.sırasında yer alan akıllı telefonları açıklayalım. Tahmin edebileceğiniz gibi 5.sırada yine son akıllı telefonlardan biri olan iPhone XR var.  iPhone XR akıllı telefonlarının puanı 352324 olarak belirlenmiş. Geri kalan sıralamayı görselde görebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Güncellemesinin Ardından Etkinleştirme Sorunu ve Çözümü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?