En Güçlü Apple Cihazları Sıralaması Değişti

0
299
En güçlü Apple cihazları

Android akıllı telefonlar için her sene belli aralıklarla performans sıralaması yayınlanıyor. En güçlü akıllı telefonların ve tablet modellerinin hangileri olduğunu bu sırlaama ile kolayca anlayabiliyoruz. Birkaç farklı değerlendirme aracının kullanıldığı sıralamalarda en çok kullanılan araç ise AnTuTu. Genelde Android ile anılan AnTuTu, bu kez Apple ürünleri ile gündeme geldi.

iPhone ve iPad serisinin ele alındığı yeni değerlendirme, en güçlü Apple cihazlarının ortaya çıkmasını sağladı. AnTuTu Benchmark 8 ile yapılan değerlendirme sonrasında ortaya çıkan sonuçlar ise aslında bakarsanız çok şaşırtıcı sonuçlar değil.

En Güçlü Apple Cihazı Hangisi?

Yapılan değerlendirmeye göre bakacak olursak, en güçlü Apple cihazının iPad olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan 4.nesil iPad Pro modelinin liderliği eline aldığını hemen belirtmiş olalım.

Apple A12Z serisi işlemcilerin kullanıldığı tablet modelinde 6 GB RAM miktarı bulunmakta. Testlerde birinci sırada yer alan tabletin içerisinde ayrıca 256 GB depolama alanı sunulmuş olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bu değerlerle beraber serinin elde etmiş olduğu puan ise 747937 puan olarak belirlenmiş.

Listenin başında yeni iPad Pro var ve ikinci sırada yabancı değil. Yine bir önceki nesil iPad modelinin sıralamada ikinci sırada yerini almakta. 3.nesil iPad Pro içerisinde yer alan işlemciler ise A12X. Bu modelin RAM kapasitesinin de 4 GB RAM olduğu açıklandı. İkinci sırada yer alan eski iPad modelinin puanı ise 716322 puan olarak açıklandı.

En güçlü Apple cihazları

Seriye devam edip listenin bir sonraki sırasına geçtiğimizde farklı bir durum görüyoruz. Bu kez 4.nesil iPad Pro serisinin 11 inçlik ekran bulunan ve 128 GB depolama alanı bulunan modelinin 3.sırada yer alması dikkat çekiyor. Tabletin almış olduğu puan ise 715253 puan.

iPad modellerini geride bıraktığımız zaman sırada yer alan cihazlar ise iPhone 11 akıllı telefonları. iPad serisinin hemen arkasında yer alan akıllı telefon modeli iPhone 11 Pro Max modeli. Telefonun almış olduğu puanın 537154 puan olduğunu da listede görebiliyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple Store’a Cihazlarını Bırakanlar Beklemek Zorunda Kalacak

Bu da demek oluyor ki tablet ve telefonlar arasında hatırı sayılır bir fark söz konusu. Sıralamanın tam haline görsel üzerinden ulaşabilirsiniz. En güçlü Apple cihazları sıralamasının tam hali yayınlanan AnTuTu Benchmark 8 listesinde bulunmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?