Apple’ın ilk akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 3GS akıllı telefonları, 2009 yılında piyasaya çıkmış ve piyasaya çıktığı gibi rakiplerini bir hayli geri plana atmıştı. Döneminin en iyi telefonu olarak adlandırabileceğimiz iPhone 3GS, 2009 yılından bu yana devam eden iPhone evriminde çoktan unutulmuş olan serilerden de bir tanesi. Her ne kadar bir dönemin efsanesi olsa da şimdilerde çoktan unuttuğumuz seriyi yeniden hatırlatacak önemli bir adım ise teknoloji dünyasında gündem oldu. Haberlere göre eski efsane yeniden satışa çıkıyor.

iPhone 3GS Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bir dönemin efsanesi olan akıllı telefonları Apple yeniden üretmeyecek. Önce bunu bir belirtelim. Yani dünya genelinde yeniden satışa başlanması gibi bir durum söz konusu değil. Telefonun yeniden satışa çıkacağı ülke Güney Kore olarak açıklandı. Güney Koreli bir operatör tarafından yapılan çalışma sonrasında telefonları yeniden satışa çıkacağı açıklandı.

iPhone 3GS

Yeniden üretimi söz konusu olmayan telefonların SK Teling firmasının stoklarından satılacağı söz ediliyor. Firmanın elinde kalan telefonları satışa çıkaracağı ve stokları eriteceği bilgisi var. Yeniden satışa çıkarılacak olan telefonların fiyatlarında da düzenlemeler yapılacak. 99 dolar gibi bir fiyatla satıldığını gördüğümüz iPhone 3GS, yeniden satışa çıktığında sadece 40 dolara satılacak. Telefonların sıfır olacağını da ekleyelim.

Güncelleme Gelmeyecek!

Çok eski bir model olması, iPhone 3GS serisinin belli başlı konularda çok geri kalmasına neden olacak. Bir kampanya ya da Apple destekli bir projeden söz etmiyoruz. Bunun için sıfır olsa da yeni satılan akıllı telefonlarda Apple desteğini alamayacak. Güncelleme ya da servis desteğini görmek mümkün olmayacak. Benzeri adımların dünya genelinde gündeme gelebileceğini de ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  8 Yıl Önce Bugün; Apple iPhone!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?