Efsane Atari Oyunu 1942 iOS Platformunda

0
64
Capcom 1942 iOS
Capcom 1942 iOS versiyonu yayınlandı

Bir döneme damgasını vurmuş olan atari oyunlarından biri 1942 serisi kısa süre önce mobil platformlara uyum süreci içerisine girmişti. Capcom firması tarafından yapılan açıklamalarla beraber oyunun mobil platform sürümünün ise tamamlandığı belirtildi. Artık atari oyunu 1942 mobil platformlarda.

İlk olarak iOS işletim sistemleri için yayınlanan yeni oyunun hemen ardından ise Android işletim sistemleri içinde yayınlandığı belirtildi. Şu an için hem iOS hem de Android platformlarda oynanabilir durumda olan oyunun doğrudan uygulama mağazalarında da indirilebileceği belirtiliyor.

Capcom 1942 Nasıl Bir Oyun?

Konsol oyunlarından bile önce gündem olan oyun serilerinden biri olan atari oyunları içerisinde en ünlü modeller arasında gösterilen 1942 oyunun da genel olarak 2.Dünya Savaşı konu alınmakta. 2.Dünya Savaşı temalı olan oyunda dönemin uçaklarını kullanarak levelleri geçmeye çalışıyorsunuz. Giderek zorlaşan levellerle beraber oyunun süresi de bir hayli artış gösteriyor.

Capcom 1942 iOS serisi
Capcom 1942 iOS sürümü

Oldukça uzun bir oynanışı olan oyunun atari platformunda elde ettiği bu yapı şimdilerde mobil serilere taşınmış durumda. Mobil platformlarda da yine yapmanız gereken işlemler farklılık göstermiyor. Doğrudan seçeceğini uçak ile beraber gelen düşmanları etkisiz hale getirip levelleri geçmeye çalışıyorsunuz.

Ücretli Versiyon İle Gelecek

Doğrudan Capcom firması tarafından yapılan açıklama ile beraber mobil platformlar için yayınlandığı belirtilen oyunun belli bir satın alma ücreti bulunuyor. iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için iTunes üzerinden indirilen oyunun fiyatı şu an için 3,49 TL. Bunun dışında oyunun bir süre sonra ücretlerinin artış göstereceği de belirtiliyor.

Fakat oyunun satış fiyatının ne kadar artacağı konusunda net bir bilgi verilmiş değil. Bununla beraber devam serilerinin ya da Capcom atari oyunlarının mobil platformlar için yayınlanmaya devam edip etmeyeceğini belirten bir açıklama bulunmamakta. Fakat daha öncede başta iOS platformları için atari oyunlarının gelmesi yeni oyunlarında gelebileceği yönünde yorumlanmakta.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?