Edge Sense Sistemi iPhone Modellerine Geliyor

Edge Sense teknolojisi iPhone akıllı telefonlarına gelecek. iPhone Edge Sense teknolojisi nasıl çalışacak? İşte tüm detaylar ve yeni patent görselleri.

0
55
Edge Sense

3 yeni iPhone modelinin satışa çıkması için geri sayım devam ediyor. Markanın yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtmasını ve hemen sonrasında da satışa çıkarmasını bekliyoruz. Kısa süre sonra yeni iPhone modelinin tanıtılacak olması, Apple’ın değişikliklerinin neler olacağı sorularını da akla getiriyor. Bu kısımda sürekli yeni detaylar karşımıza çıkıyor. Özellikleri ve detayları sürekli olarak gelmeye devam eden modellerin, çok önemli yenilikleri de beraberinde getireceğini göreceğiz. Bu teknolojilerden birisi de Edge Sense teknolojisi olacak. HTC tarafından kullanılan Edge Sense nasıl bir sistem sunacak? iPhone bunu nasıl kullanacak?

Edge Sense ile iPhone Dönemi

Detaylara geçmeden önce Edge Sense sisteminden söz edelim. HTC markasına ait olan bir sistem olan Edge Sense, telefonu sıkarak bazı işlevleri yerine getirmenizi sağlıyor. Mesela telefonu iki yandan sıkarak direk olarak kamera uygulamasını açabiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı sağladığı gibi farklı bir sistem ayrıcalığı da sunulmasını sağlayan bu özelliğin yeni iPhone modellerinde yer alması bekleniyor.

Edge Sense

Tabii ki adı farklı olacak ancak Apple’ın son patent başvurusunda böyle bir teknoloji üzerinde çalışıldığı ortaya çıkarıldı. Patent görsellerin göre tıpkı HTC modellerinde olduğu gibi iPhone telefonlarının iki yanı sıkılarak, belli işlevler yerine getirilebilecek. Telefonları iki yanından sıktığınızda çalışacak olan bu sistemin işlevinin ne olacağı konusunda ise detaylı bilgiler bulunmuyor.

Sistemin işlevinin ne olacağı tamamen bilinmiyor ancak bu sistemle beraber fiziksel tuş kullanımı ortadan kalkabilir. iPhone modellerinde fiziksel yan tuşlar yerine doğrudan bu sistem kullanılabilir. Detayları Eylül ayında yapılacak olan tanıtımda almamız mümkün olacak. Şimdilik patent görselleri dışında yeni bir bilgimiz bulunmuyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook Yüksek Pil Tüketimi Sorunu ( Çözümü )

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?