e-Devlet iOS Sürümü Yenilendi! İşte Güncelleme

1
489
e-Devlet iOS

e-Devlet mobil uygulaması, çok sık güncelleme almıyor ama zaman zaman verilen güncellemeler yaşanan sorunları büyük ölçüde gideriyor. Yine böyle bir güncelleme de e-Devlet iOS uygulaması için yapıldı. Kısa süre önce yapılan güncelleme sonrasında uygulamada ufak tefek yeni özellikler de gözüktü.

Çok mu değişiklik oldu diyenler için belirtelim ki öyle çok büyük değişiklikler olmadı. Fakat kullanıcılar tarafından sevileceğini düşündüğümüz düzenlemeler de yok değil.

İlginizi Çekebilir: macOS Big Sur 11.2.1 Düzenlemesi Yayınlandı! Sorun Giderildi

e-Devlet iOS Sürümü Nasıl Değişti?

Güncellemenin getirdiği en büyük yenilikle başlayalım. En büyük yenilik Siri sanal asistanına bir konuda da olsa destek verilmesi oldu. Artık kullanıcılar Siri sanal asistanına komut vererek Adli Sicil Kaydı Sorgulama işlemini yapabilecekler.

Siri’ye verilen komutla çalışacak olan bölüm, ilerleyen günler için de önemli bir örnek. Yakın zamanda programa yeni destekler eklenebilir ve Siri burada çok daha fazla söz sahibi olabilir.

İlk ve en önemli değişiklik bu oldu. Siri işleri biraz daha kolaylaştıracak. Benim sırama göre ikinci önemli değişiklik arayüz kısmında yapılan değişiklikler.

Arayüz kısmında yapılan değişiklikler de e-Devlet iOS uygulamasını daha anlaşılır kılmış gibi gözüküyor. Menüler biraz daha basitleştirilmiş ve işlemlerin biraz daha kolay yapılması sağlanmış. Yani genel olarak uygulama kolaylaştırılmış durumda.

e-Devlet iOS

Bir sonraki değişiklik ise bu sürüme doğrudan karanlık mod desteğinin gelmiş olması. Artık karanlık mod için ek bir düzenleme yapmanıza gerek yok. Uygulamaya direkt olarak karanlık mod eklenmiş oldu.

Bu 3 yenilik dışında tespit edilen bir yenilik yok. Fakat şu var ki bu sürümle beraber tespit edilen performans sorunları da giderildi. En güzel yanı ise kullanıcıların gönderdiklerin geri bildirimlerin değerlendirildiği. Geri bildirimlere göre kullanıcıların yaşadıkları sorunların giderildiği ve bunun için de bir performans iyileştirmesi yapıldığı söyleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'nin Üretim Kalıpları Sızdırıldı

Genel sorunlar giderildi ve e-Devlet iOS sürümünün çalışma performansı da biraz daha artmış oldu. Bu yeniliklerin dışında tespit ettiğiniz ek bir yenilik varsa siz de yorum olarak bize iletebilirsiniz. Yazımıza belirttiğiniz yenilikleri de ekleyeceğiz.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?